Bryan Adams wystąpi w Polsce

Bryan Adams wystąpi w Polsce ons.pl

Kanadyjski artysta zagra w łódzkiej Atlas Arenie. Kiedy odbędzie się jego koncert?

Bryan Adams promuje swoją nową płytę pt. „Get Up”. W ramach trasy koncertowej odwiedzi Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Holandię, Belgię, Niemczy czy Szwajcarię. Jednym z przystanków będzie także Polska. Artysta wystąpi 6 października 2016 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety trafią do sprzedaży 8 kwietnia. Ostatni raz Kanadyjczyk zagrał w naszym kraju 28 marca 2015 roku w gdańskiej Ergo Arenie. 

„Get Up” to trzynasty studyjny album w dorobku artysty. Krążek ukazał się 16 października 2015 roku. Znalazło się na nim 9 premierowych utworów, a dodatkowo 4 z nich zostały zaprezentowane w wersji akustycznej. Produkcją albumu zajął się Jeff Lynne z Electric Light Orchestra. 

"

Proces powstawania płyty można opisać jako organiczny. Tworzyłem piosenkę po piosence wraz z Jeffem, który produkował utwory, gdy tylko miał trochę wolnego. To była świetna współpraca, miałem dużo czasu na tworzenie kompozycji, których większość powstała z pomocą Jima Vallance'a. Cała nasza trójka głównie współpracowała przez internet, wysyłaliśmy sobie dema i fragmenty piosenek póki wszyscy byliśmy zadowoleni - mówił wtedy wokalista. 

"

Płytę promował utwór „You Belong To Me”.

Z kolei w teledysku do „Brand New Day” wystąpiła aktorka Helena Bonham Carter znana m.in. z filmów „Miłość i śmierć w Wenecji” i „Jak zostać królem” oraz wokalista zespołu Hurts - Theo Hutchcraft.

Natomiast klip do piosenki „Do What Ya Gotta Do” wyreżyserował sam Bryan Adams. Wideo utrzymane jest w czarno-białej stylistyce tak, jak w przypadku poprzednich klipów do utworów z albumu „Get Up”.

Bryan Adams ma na koncie wiele sukcesów. W sumie sprzedał ponad 65 milionów płyt, jeździł w trasy koncertowe po sześciu kontynentach oraz zdobywał 1. miejsca na listach przebojów w ponad 40 krajach na świecie. Został odznaczony Orderem Kanady, a także wprowadzony do Canadian Music Hall of Fame. Muzyk był również kilkukrotnie nominowany do Oskara, Złotych Globów, a w 1992 roku otrzymał nagrodę Grammy. Wśród jego największych przebojów są piosenki: „(Everything I do) I do it for you”, „Summer of 69” czy „Please forgive me”.

Wybierzecie się na jego koncert?

Więcej: