Bryan Adams w teledysku do utworu „Do What Ya Gotta Do”

Bryan Adams w teledysku do utworu „Do What Ya Gotta Do” screen z youtube.com/BryanAdamsVEVO

Ostania płyta wokalisty zatytułowana „Get Up” ukazała się w październiku 2015 roku. Artysta zaprezentował kolejny teledysk promujący to wydawnictwo. Czym tym razem zaskoczył swoich fanów?

Teledysk do piosenki „Do What Ya Gotta Do” wyreżyserował sam Bryan Adams. Wideo utrzymane jest w czarno-białej stylistyce tak, jak w przypadku poprzednich klipów do utworów z albumu „Get Up”. Jednocześnie nawiązuje do okładki albumu, na której znalazło się zdjęcie muzyka z kobietą, która trzyma jego głowę. Utwór skomponowali Bryan Adams oraz Jeff Lynne znany z występów z zespołem Electric Light Orchestra. Zobaczcie efekt końcowy ich współpracy.

Na płycie „Get Up”, która ukazała się 16 października 2015 roku, znalazło się 9 premierowych utworów, a dodatkowo 4 z nich zostały zaprezentowane w wersji akustycznej.

"

Tej płycie towarzyszy uczucie beztroski. Pod wieloma względami żałuję, że nie mogłem wydać takiego albumu 25 lat temu - mówił Adams przy okazji premiery krążka.

"

Produkcją albumu zajął się Jeff Lynne, a teksty napisał wieloletni współpracownik Adamsa - Jim Vallance. 

"

Tworzyłem piosenkę po piosence wraz z Jeffem, który produkował utwory, gdy tylko miał czas. To była świetna współpraca, miałem dużo czasu na pisanie piosenek, których większość powstała z pomocą Jima Vallance. Cała nasza trójka głównie współpracowała przez internet, wysyłaliśmy sobie dema i fragmenty piosenek póki wszyscy byliśmy zadowoleni - wspominał wokalista. "

Album promował teledysk do piosenki „You Belong To Me”. Wystąpił w nim sam Bryan Adams, który po prostu gra na gitarze.

Z kolei w klipie do „Brand New Day” wystąpiła aktorka Helena Bonham Carter znana m.in. z filmów „Miłość i śmierć w Wenecji” i „Jak zostać królem” oraz wokalista zespołu Hurts - Theo Hutchcraft.

Album „Get Up” dostępny jest w wersji podstawowej oraz deluxe, która zawiera ekskluzywny wywiad z Adamsem oraz wyjątkowe fotografie.

(fot. materiały prasowe)

Lista utworów na płycie Get Up

1. You Belong To Me 

2. Go Down Rockin’

3. We Did It All

4. That’s Rock and Roll

5. Don’t Even Try

6. Do What Ya Gotta Do

7. Thunderbolt

8. Yesterday Was Just A Dream

9. Brand New Day

10. Don’t Even Try (Acoustic)

11. We Did It All (Acoustic)

12. You Belong To Me (Acoustic)

13. Brand New Day (Acoustic)

Podoba Wam się nowy teledysk Bryana Adamsa?

Więcej: