Bryan Adams odwołał koncert w Missisipi

Bryan Adams odwołał koncert w Missisipi ons.pl

Muzyk miał wystąpić 14 kwietnia 2016 roku w Missisipi Coast Coliseum w Biloxi. Postanowił jednak zrezygnować z występu na znak protestu przeciwko nowemu prawu, które według niego uderza w środowisko LGBT.

Władze Missisipi przyjęły prawo, zgodnie z którym przedsiębiorstwa, osoby fizyczne oraz stowarzyszenia religijne będą mogły odmówić usług osobom należącym do LGBT, samotnym matkom czy tym, którzy obrażają czyjeś uczucia religijne. Sytuacja nie spodobała się Bryanowi Adamsowi, dlatego postanowił odwołać swój koncert w Biloxi w stanie Missisipi. Muzyk wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie i zamieścił je na swoim profilu na Facebooku.

"

Missisipi uchwalił ustawę „wolności religijnej” anty-LGBT. Uważam to za niezrozumiałe, że osoby  ze środowiska LGBT są dyskryminowane w tym stanie. Nie mogę z czystym sumieniem wystąpić w miejscu, w którym niektórzy ludzie są pozbawieni praw obywatelskich ze względu na ich orientację seksualną. Dlatego odwołuję mój koncert, który miał się odbyć 14 kwietnia w Missisipi Coast Coliseum. Chciałbym użyć mojego głosu, żeby wyrazić solidarność ze wszystkimi moimi przyjaciółmi ze społeczności LGBT i nadzieję, że ta dyskryminująca ustawa zostanie uchylona. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie w Missisipi i kiedyś będę mógł tam pojechać, żeby zagrać koncert dla wszystkich moich przyjaciół. Bardzo na to liczę - napisał artysta. "

W podobny sposób zareagował Bruce Springsteen. Muzyk miał wystąpić 10 kwietnia w Karolinie Północnej, jednak dwa dni przed tym ogłosił, że nie zagra tam koncertu. Władze tego stanu przyjęły tzw. „ustawę łazienkową”. Według nowego prawa osoby transseksualne muszą korzystać z łazienek odpowiadających ich płci biologicznej. Wokalista uważa, że jest to dyskryminacja.

"

Biorąc to wszystko pod uwagę, uznałem, że to jest czas, żebym ja i mój zespół zabrał w tej sprawie głos i pokazał solidarność z osobami, które walczą o wolność. W rezultacie, jednocześnie przepraszając wszystkich naszych fanów, odwołaliśmy koncert, który miał się odbyć w niedzielę. Niektóre rzeczy są ważniejsze niż rockowe show, a my w ten sposób walczymy z uprzedzeniami. Chcę wyrazić sprzeciw wobec tym, którzy popychają nas do tyłu zamiast do przodu - napisał Springsteen w oficjalnym oświadczeniu.  "

Bruce Springsteen pracuje obecnie nad swoją autobiografią. Książka zatytułowana „Born to Run” zostanie wydana 27 września 2016 roku - kilka dni po 67. urodzinach muzyka. Dostępna będzie w zwykłym, papierowym wydaniu w twardej oprawie, a także w wersji elektronicznej jako ebook i audiobook. Z kolei Bryan Adams wystąpi 6 października 2016 roku w Atlas Arenie w Łodzi. 

Zgadzacie się z muzykami?

Więcej: