Bruce Springsteen zapowiada trasę koncertową

Bruce Springsteen zapowiada trasę koncertową MediaPunch/face to face/REPORTER/EAST NEWS

Muzyk ogłosił daty i miejsca swojej letniej trasy koncertowej. Gdzie zobaczymy Bruce’a Springsteena?

Wokalista wraz ze swoim zespołem E Street Band wystąpi w Stanach Zjednoczonych w ramach trasy „The River Tour”. Muzycy pojawią się w amfiteatrach, na stadionach i arenach, a pierwszy koncert odbędzie się 23 sierpnia 2016 roku w East Rutherford. Na MetLife Stadium Springsteen wystąpi także dwa dni później - 25 sierpnia. Następnie pojawi się m.in. w Chicago (28 sierpnia), Waszyngtonie (31 sierpnia), Filadelfii (17 września). 

25 kwietnia 2016 roku w Brooklyn's Barclays Center odbył się koncert Springsteena w ramach tej samej trasy. Muzyk zapowiedział wtedy:

"

To jest nasz ostatni oficjalny występ w ramach „The River Tour”. Teraz zagramy naszą set listę za Oceanem.

"

Wokalista wraz z grupa 14 maja przeniesie się do Europy, a pierwszy koncert zagra w Barcelonie (Hiszpania). Z kolei ostatni występ zaplanowano na 31 lipca w Zurychu (Szwajcaria). Artysta początkowo w ogóle nie planował trasy. Dopiero w listopadzie 2015 roku, kiedy ukazał się album „The River”, uznał, że warto promować krążek na żywo. 

"

Nowa płyta to raczej solowy projekt. Nie zamierzałem angażować w niego mojego zespołu. Stwierdziłem, że taka przerwa wyjdzie grupie na dobre.  "

Ostatecznie jednak występy przerodziły się w wielką międzynarodową trasę koncertową.

Trasa koncertowa Bruce’a Springsteena w USA

23.08 – East Rutherford

25.08 – East Rutherford

28.08 – Chicago

1.09 – Waszyngton

3.09 – Virginia Beach

7.09 – Filadelfia

11.09 – Pittsburgh

14.09 – Foxborough

W czasie show na pewno nie zabraknie niespodzianek. Springsteen lubi zaskakiwać swoją publiczność. Na jednym z ostatnich koncertów zaprosił na scenę nastolatkę, która nauczyła go kilku tanecznych kroków. Zobaczcie, jak mu poszło.

Z kolei na koncercie w Madison Square Garden wypatrzył w tłumie swoją 90-letnią mamę Adele. Razem z nią zaprezentował krótki taniec, za który otrzymał owację od publiczności. 

Springsteen pracuje obecnie nad swoją autobiografią. Książka zatytułowana „Born to Run” zostanie wydana 27 września 2016 roku - kilka dni po 67. urodzinach muzyka. Dostępna będzie w zwykłym, papierowym wydaniu w twardej oprawie, a także w wersji elektronicznej jako ebook i audiobook.

Chcielibyście się wybrać na któryś z występów?

Więcej: