Bruce Springsteen wyda autobiografię

Bruce Springsteen wyda autobiografię ons.pl

Książka opowiadająca o życiu słynnego muzyka będzie nosić tytuł „Born to Run”. Springsteen pracował nad nią przez 7 lat.

Autobiografia Bruce’a Springsteena dostępna będzie w zwykłym, papierowym wydaniu w twardej oprawie, a także w wersji elektronicznej jako ebook i audiobook. „Born to Run” zostanie wydana 27 września 2016 roku - kilka dni po 67. urodzinach muzyka. 

"

Pisanie o sobie samym to całkiem zabawne zajęcie. W projekcie takim jak ten, pisarz składa obietnicę, że pokaże czytelnikowi swój umysł. Na stronach mojej książki próbowałem to zrobić - przyznał Springsteen. "

Artysta zaczął pracę nad pamiętnikiem w 2009 roku po występie w finale Super Bowl. Przez kolejnych siedem lat pisał autobiografię w samotności i nie udzielał informacji na temat publikacji. Wydawnictwo Simon & Schuster zapowiada, że w książce nie zabraknie najbardziej interesujących informacji dotyczących życia Springsteena.

"

W „Born to Run” Bruce opisuje, jak dorastał w Freehold (New Jersey) pośród poezji, niebezpieczeństwa i ciemności, które napędzały jego wyobraźnię. Barwnie opowiada o swoim nieustającym dążeniu do zostania muzykiem, swoich początkach w barze w Asbury Park i powstaniu E Street Band. Z rozbrajającą szczerością mówi po raz pierwszy o zmaganiach, które inspirowały go do pracy. Pokazuje nam, dlaczego piosenka „Born To Run” ujawnia więcej niż wcześniej sądziliśmy - czytamy w oficjalnym komunikacie.  "

Wydawcy nie ukrywają, że bardzo cieszą się z tego, że Springsteen zdecydował się napisać autobiografię. 

"

To jest książka, której oczekiwaliśmy. Czytelnicy zobaczą swoje życie w jego niezwykłej historii - tak samo, jak odnajdujemy siebie w jego piosenkach. "

„Born to Run” to nie pierwsza publikacja w dorobku artysty. W 2014 roku wydał książkę dla dzieci „Outlaw Pete”. Muzyk przyznał wtedy, że uwielbia czytać książki, a na jego półce można znaleźć te o tematyce związanej z filozofią, kosmologią, baseballem i zbrodnią. Jego ulubionymi autorami są: Richard Ford, Cormac McCarthy i Philip Roth, ale sięga też po dzieła Czechowa, Dostojewskiego i Tołstoja. 

Chcielibyście przeczytać autobiografię Bruce’a Springsteena?

Więcej: