Bruce Springsteen wyda albumy koncertowe

Bruce Springsteen wyda albumy koncertowe ons.pl

Muzyk zapowiedział, że wszystkie występy podczas jego europejskiej trasy koncertowej zostaną zarejestrowane. Kiedy ukażą się płyty z nagraniami?

Bruce Springsteen wraz ze swoim zespołem The E Street Band przebywa obecnie w Europie. Do tej pory muzycy wystąpili w Dublinie, Glasgow i na stadionie Wembley w Londynie. W dalszej części trasy kapela odwiedzi m.in. Monachium, Berlin, Kopenhagę, Oslo, Paryż, Rzym i Trondheim, a na koniec - 31 lipca 2016 roku - zagra w Zurychu (Szwajcaria). Wszystkie występy zostaną nagrane i wydane na płycie, ale także można ich słuchać na żywo za pośrednictwem radia Bruce’a Springsteena - E Street Radio.

Dodatkowo muzyk zdecydował się na wydanie akustycznego koncertu, który odbył się w listopadzie 1990 roku w Shrine Auditorium w Los Angeles. Springsteen przedpremierowo zaprezentował tam utwory z płyty „Human Touch”. Dochód z występu został przeznaczony na cele charytatywne (dla fundacji Christic Institute). Całość zatytułowano „The Christic Shows November 16-17 1990”. Wydawnictwo dostępne jest w zestawie składającym się z trzech płyt CD lub do pobrania w internecie. 

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku Bruce Springsteen wystąpił w Londynie. W czasie koncertu na scenę wszedł fan przebrany za aktorkę Courteney Cox znaną z serialu „Przyjaciele”. Artystka pojawiła się w teledysku do piosenki „Dancing in the Dark” z 1984 roku. Mężczyzna chciał nawiązać do tego klipu. Początkowo stał przed sceną z kartką z napisem „Czy zatańczyłbyś z Courteney Cox, gdyby miała (wielką) brodę?”.

Chris Couper przez cały utwór naśladował ruchy aktorki ze słynnego wideo. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Na koncertach Springsteena bardzo często dochodzi do zaskakujących sytuacji. W Dublinie na scenie dołączył do niego Bono z U2. Muzycy zaśpiewali razem wielki przebój Patti Smith zatytułowany „Because the Night”. W czasie innego show zaprosił na scenę nastolatkę, która nauczyła go kilku tanecznych kroków. Z kolei na występie w Madison Square Garden, który odbył się pod koniec marca 2016 roku, wypatrzył w tłumie swoją 90-letnią mamę Adele. Razem z nią zaprezentował krótki taniec, za który otrzymał owację od publiczności. 

Springsteen pracuje także nad swoją autobiografią. Książka zatytułowana „Born to Run” zostanie wydana 27 września 2016 roku - kilka dni po 67. urodzinach muzyka. Dostępna będzie w zwykłym, papierowym wydaniu w twardej oprawie, a także w wersji elektronicznej jako ebook i audiobook.

Chcielibyście pójść na koncert Springsteena?

Więcej: