Bruce Springsteen pracuje nad nową płytą

Bruce Springsteen pracuje nad nową płytą ons.pl

Jon Landau - menedżer artysty - zapowiedział, że wkrótce ukaże się kolejny album Bruce’a Springsteena. Fani będą naprawdę zaskoczeni.

Jon Landau w rozmowie z magazynem „Billboard” ujawnił, że Springsteen przygotowuje się do wydania płyty, która będzie zupełnie inna od tego, do czego przyzwyczajeni są fani artysty. Według niego jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretnej dacie premiery krążka.

"

To wspaniały album i zobaczymy, jak to się rozwinie w przyszłym roku. Jesteśmy straszni, jeśli chodzi o robienie planów. Są ludzie, którzy wiedzą, gdzie będą grać za 18 miesięcy i mają zarezerwowane terminy na całe następne lato. A my po prostu mamy talent do tego, żeby nie planować niczego zbyt daleko w przyszłość. To nasz sposób działania - wyznał Landau. "

Menedżer nie chciał ujawniać zbyt wiele na temat tego, w którym muzycznym kierunku poszedł Springsteen, ale zapewnił:

"

Wszystko, co na razie mogę powiedzieć, to, że jest to solowe nagranie. A kiedy mówię o solowej płycie, nie mówię o akustycznej. W rzeczywistości jest to bardzo rozbudowana kompozycja i bardzo bogaty album. To jeden z twórczych wysiłków Bruce’a. Śledźcie nas na bieżąco, a my zobaczymy, jak to się ukształtuje w przyszłym roku. "

Jon Landau przyznał również, że według niego muzyk zawsze w pełni angażuje się w swoją pracę i nigdy nie śpiewa z playbacku.

"

Kiedy oglądam nasze występy, jedna rzecz przychodzi mi do głowy: Bruce w stu procentach śpiewa na żywo. Nie ma żadnych wstępnych nagrań. Zero. Tak właśnie pracuje Bruce. W taki sposób dorastał i tak właśnie lubi robić. Jest jednym z ostatnich muzyków, który nie korzysta z odsłuchów. Woli słuchać muzykę na żywo. Wiem, że nie jesteśmy osamotnieni w tym, co robimy, ale myślę, że jeśli chcecie zobaczyć naprawdę prawdziwy koncert i występ na żywo, wybór się zawęża. Dlatego zachęcam, żebyście zobaczyli nasze show - dodał. "

27 września 2016 roku - kilka dni po 67. urodzinach Bruce’a Springsteena - ukaże się jego autobiografia „Born to Run”. Wydawnictwo Simon & Schuster zapowiada, że w książce nie zabraknie najbardziej interesujących informacji dotyczących jego życia.

Czekacie na nową płytę Springsteena?

Więcej: