Bruce Springsteen pobił rekord na najdłuższy koncert

Bruce Springsteen pobił rekord na najdłuższy koncert ons.pl

Wraz z zespołem E Street Band Springsteen wystąpił z okazji 41. rocznicy wydania albumu „Born to Run”. Muzycy zagrali przed publicznością na MetLife Stadium w New Jersey. Grali nieprzerwanie przez blisko 4 godziny!

Wyjątkowy koncert Bruce’a Springsteena i towarzyszącego mu zespołu E Street Band odbył się 25 sierpnia w rodzinnej okolicy artysty. Ekipa zagrała aż 33 utwory, w tym aż osiem na bis. Nie zabrakło gości. U boku legendarnego muzyka i jego zespołu - nie po raz pierwszy zresztą - pojawił się na kilka utworów Tom Morello znany z Rage Against the Machine (a obecnie także z nowego projektu Prophets of Rage). Ale tego wieczoru emocji było jeszcze więcej. Na scenie wystąpiła także uzdolniona trzylatka, z którą Springsteen zaśpiewał „Waitin' on a Sunny Day”, a na koniec doszło do romantycznych oświadczyn. Wszystkiemu przyglądała się mama wokalisty, Adele. Nie obyło się też bez mniej przyjemnych elementów – np. kiedy Bruce zdecydował się skrytykować obecną kampanię prezydencką w USA, nazywając ją najokropniejszą, jaką kiedykolwiek widział. Do tego zresztą starał się nawiązać w trakcie kilku kawałków, wykonanych z Tomem Morello.

To był zdecydowanie wyjątkowy występ – przede wszystkim dlatego, że trwał rekordowo długo: blisko 4 godziny. To w tej chwili najdłuższy koncert jaki został kiedykolwiek zagrany w USA. Do pobicia jednak został Springsteenowi jeszcze rekord z 2012, który ustanowił grając w Europie. Zagrał wtedy bez przerwy aż 35 kawałków.

Chcecie wiedzieć, co zagrał Bruce Springsteen podczas swojego najdłuższego koncertu w USA? Oto stlista:

New York City Serenade
Prove it All Night
Night
No Surrender
Wrecking Ball
Sherry Darling
Spirit in the Night
My City of Ruins
Waitin’ on a Sunny Day
Darkness on the Edge of Town
Lost in the Flood
Hungry Heart
Out in the Street
Death to My Hometown (with Tom Morello)
Youngstown
Jack of All Trades
American Skin (41 Shots) (with Tom Morello)
The Promised Land
Cadillac Ranch
I’m a Rocker
Tougher Than the Rest
Because the Night
The Rising
The Ghost of Tom Joad (with Tom Morello)
Badlands

Bis:
Backstreets
Born to Run
Dancing in the Dark
Rosalita (Come out Tonight)
Tenth Avenue Freeze Out
Shout
Thunder Road
Jersey Girl

Więcej: