Bruce Springsteen ogłasza trasę, promującą jego autobiografię

Bruce Springsteen ogłasza trasę, promującą jego autobiografię ons.pl

Od kilku już lat czekamy na autobiografię Bruce'a Springsteena. Książka nosić będzie tytuł "Born to Run" a rockman właśnie ogłosił, że będzie promował ją "trasą" po USA.

Na autobiografię Bruce'a Springsteena z pewnością czekają wszyscy najwięksi fani tego artysty - i nie tylko. Ukazanie się zapisków z życia muzyka jest zawsze wielką gratką dla jego wielbicieli. W tym przypadku jednak nie sama książka będzie w centrum zainteresowania, bo Bruce Springsteen ogłosił właśnie, że publikację swoich pamiętników wspierał będzie "trasą" po USA.

Niestety, niektórzy mogą poczuć się rozczarowani, bo nie chodzi o trasę koncertową, tylko o serię wizyt w największych sklepach z książkami. Muzyki na żywo prawdopodobnie nie będzie, jednak możliwość zobaczenia tak wielkiego i cenionego artysty na pewno przyciągnie tłumy. Spotkania odbyć się mają w New Jersey, Nowym Jorku, Philadelphii, Los Angeles i San Francisco. Pierwsze zaplanowane jest w rodzinnych stronach muzyka dokładnie w dzień premiery autobiografii - 27 września 2016 roku.

Nad autobiografią Bruce Springsteen pracował przez siedem lat. Na pomysł spisania swoich wspomnień wpadł w 2009 roku i od tamtej pory konsekwentnie go realizował. Nie informował nikogo o postępach pracy, ani nie ujawniał żadnych tajemnic z tym związanych. Zaledwie kilka razy wypowiedział się na temat całego procesu twórczego. Wspomniał m.in., że "pisanie to zabawne, ale przydatne zajęcie, bo dzięki temu odnajduje własne korzenie i poznaje przyczyny swoich kłopotów". Na pewno i my dowiemy się na temat Springsteena wielu nowych rzeczy i poznamy kilka jego sekretów.

Książka "Born to Run" dostępna będzie zarówno w tradycyjnej, papierowej formie, jak i wersji elektronicznej: jako e-book oraz audiobook. Wraz z nią wydany zostanie album kompilacyjny "Chapter and Verse", na którym znajdzie się pięć nowych utworów Springsteena. Całe wydawnictwo ukaże się nakładem Simon & Schuster.

Więcej: