Bruce Springsteen ma 67 lat! 10 kultowych kawałków artysty

Bruce Springsteen ma 67 lat! 10 kultowych kawałków artysty ons.pl

Legendarny rockman urodził się 23 września 1949 roku w Long Branch w New Jersey. Z okazji urodzin artysty prezentujemy jego 10 świetnych utworów.

Bruce Springsteen urodził się 23 września 1949 roku w Long Branch w New Jersey. Muzyką zainteresował się już jako siedmiolatek, kiedy zobaczył w telewizji występ Elvisa Presleya. Dorastał słuchając muzyki Sinatry, który był dla niego wielką inspiracją w tworzeniu własnego muzycznego stylu.

Jako 15-latek dostał swoją pierwszą gitarę, którą matka kupiła mu za 18 dolarów. Już wcześniej uczył się gry na tym instrumencie, ale to w 1964 roku zaczął po raz pierwszy grywać dla publiczności jako uliczny grajek. Rok później dostał od mamy kolejną gitarę - tym razem był to model marki Kent, na który kobieta wzięła pożyczkę. Wkrótce dołączył do grupy The Castiles, w której został wokalistą. pod koniec lat 60. grał już z zespołem Earth. W tym okresie zyskał przydomek "The Boss", za którym zresztą nie przepadał.

W kolejnych latach pracował z kolejnymi zespołami i kształtował swój styl. Niebawem powstał też jego E Street Band. Pierwszy poważny kontrakt płytowy Springsteen podpisał w 1972 roku. I od tego momentu zaczęła się jego światowa kariera.

Dziś muzyk ma 67 lat a na koncie 20 nagród Grammy, dwa Złote Globy, Oscara, zdobytego za niezapomniany utwór „Streets of Philadelphia”, i dziesiątki innych nagród. Jest to tylko jeden z wielu legendarnych kawałków, które stały się przebojami wielu pokoleń. Oto 10 kultowych numerów Springsteena z zestawienia magazynu The Rolling Stone.

"The Promised Land"

"Born in the U.S.A."

"Darkness on the Edge of Town"

"Atlantic City"

"Backstreets"

"The River"

"Racing in the Street"

"Thunder Road"

"Badlands"

"Born to Run"

Więcej: