Bruce Springsteen i Bono w duecie na koncercie w Dublinie

Bruce Springsteen i Bono w duecie na koncercie w Dublinie TIZIANA FABI/AFP/EAST NEWS

Bruce Springsteen wraz ze swoim zespołem w ostatni weekend maja dwukrotnie zagrał w stolicy Irlandii. Na jeden z koncertów zaprosił wokalistę U2 - Bono. Zobaczcie ich wspólny występ. 

Bruce Springsteen i jego zespół The E Street Band koncertują w ramach trasy The River Tour. Grupa dotarła do Dublina, gdzie w piątek 27 maja i w niedzielę 29 maja 2016 roku zagrała dwa koncerty. W czasie ostatniego show w Croke Park Sunday na scenie pojawił się niespodziewany gość - Bono z U2. Muzycy zaśpiewali razem wielki przebój Patti Smith z 1978 roku zatytułowany „Because the Night”. Artystka napisała tę piosenkę wraz ze Springsteenem. Trafiła ona na album „Easter”. Sprawdźcie, jak ten utwór zabrzmiał w wykonaniu Bono.

To nie pierwszy raz, kiedy lider U2 pojawił się na scenie obok Bruce’a Springsteena. W 2003 roku na koncercie w Miami muzycy również zaśpiewali piosenkę „Because the Night”. Jak im wtedy poszło?

Sześć lat później Patti Smith, Bruce Springsteen i Bono wykonali ten utwór w czasie gali z okazji 25-lecia Rock and Roll Hall of Fame. Koncert odbył się w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Co ciekawe, to również Bono wprowadził Springsteena do Rock and Roll Hall of Fame  w 1999 roku. 

Również zespół U2 kilkukrotnie zaskoczył swoich fanów gościnnymi występami. W sierpniu 2015 roku do grupy dołączył Bruce Springsteen. Wraz z Bono zaśpiewał przeboje „I Still Haven't Found What I'm Looking For” i „Stand By Me”.

Kilka miesięcy wcześniej to właśnie Springsteen zastąpił kontuzjowanego Bono na koncercie charytatywnym U2. Bruce uwielbia zaskakiwać publiczność i chętnie integruje się ze swoimi fanami. Na jednym z koncertów zaprosił na scenę nastolatkę, która nauczyła go kilku tanecznych kroków. Z kolei na występie w Madison Square Garden, który odbył się pod koniec marca 2016 roku, wypatrzył w tłumie swoją 90-letnią mamę Adele. Razem z nią zaprezentował krótki taniec, za który otrzymał owację od publiczności. 

Springsteen pracuje także nad swoją autobiografią. Książka zatytułowana „Born to Run” zostanie wydana 27 września 2016 roku - kilka dni po 67. urodzinach muzyka. Dostępna będzie w zwykłym, papierowym wydaniu w twardej oprawie, a także w wersji elektronicznej jako ebook i audiobook.

Podoba Wam się wspólny występ Bono i Bruce’a Springsteena?

Więcej: