Brian Wilson z Beach Boys wyda pamiętnik

Brian Wilson z Beach Boys wyda pamiętnik Buchan/Variety/REX Shutterstock/EAST NEWS

Muzyk postanowił napisać autobiografię. Zostanie ona zatytułowana „I Am Brian Wilson: A Memoir”. 

O tym, że współzałożyciel grupy Beach Boys chce napisać pamiętnik mówiło się już od 2013 roku. Książka jest już prawie gotowa, a wydawnictwo De Capo Press zapowiedziało, że publikacja składać się będzie z 320 stron. Został również opublikowany pierwszy fragment wspomnień Wilsona.

"

Moje życie było ciągle pisane na nowo i wcale mi to nie przeszkadzało. Inni ludzie mogą mówić o moim życiu. Czasami robią to dobrze, czasami źle. Kiedy ja myślę o tym, co mi się przydarzyło w ciągu całego życia, stwierdzam, że było wiele bolesnych rzeczy. Nie lubię o nich mówić. Czasami nie lubię nawet ich wspominać. Ale z biegiem lat, kiedy stawałem się starszy, rozmiar bólu też się zmieniał - napisał muzyk.  "

„I Am Brian Wilson: A Memoir” to druga autobiografia Briana Wilsona. W 1991 roku wydał książkę „Wouldn't It Be Nice: My Own Story”, jednak po latach artysta odciął się od publikacji i postanowił zastąpić ją nową wersją. 

"

Czasami wspomnienia wracają do mnie, kiedy najmniej się tego spodziewam. Może jeżeli żyłeś w taki sposób, jak ja, to jest to jedyny sposób. Założyłem zespół z moimi braćmi, a menedżerem był nasz ojciec, patrzyłem jak tata stawał się niemożliwy, obserwowałem siebie w tej samej sytuacji. Patrzyłem, jak kobiety, które kochałem, przychodziły i odchodziły, Widziałem dzieci przychodzące na świat, moich braci jak się starzeją i odchodzą z tego świata. Niektóre z tych rzeczy mnie ukształtowały, inne odcisnęły na mnie piętno. "

W pisaniu pamiętnika muzykowi pomagał Ben Greenman, który wcześniej współpracował między innymi z producentem Questlove’em. Książka ukaże się 11 października 2016 roku.

Wilson to nie jedyny członek zespołu Beach Boys, który zapowiedział wydanie autobiografii. W 2014 roku Mike Love ogłosił, że pracuje nad książką zatytułowaną „Good Vibration: My Life as a Beach Boy”. Prawdopodobnie pojawi się ona w sklepach jeszcze w 2016 roku.

Brian Wilson pod koniec marca wyruszył w światową trasę koncertową z okazji 50. rocznicy ukazania się albumu „Pet Sounds”. Pierwsze występy odbyły się w Australii, a następnie muzyk odwiedzi Japonię, Europę oraz Stany Zjednoczone. 

Przeczytacie pamiętnik Briana Wilsona?

Więcej: