Brian Johnson wróci do AC/DC?

Brian Johnson wróci do AC/DC? Scherf/face to face/reporter/EAST NEWS

Muzyk ze względu na problemy ze słuchem musiał zrezygnować z występów z AC/DC. Jest jednak nadzieja, że już wkrótce wróci na scenę.

Brian Johnson odszedł z AC/DC, bo groziła mu całkowita utrata słuchu. Muzyk przyznał, że diagnoza bardzo go zasmuciła, ale w najbliższej przyszłości nie powinien grać na dużych obiektach, gdzie poziom dźwięku stanowiłby dla niego zagrożenie. Artysta poddał się leczeniu, a pomoc zaoferował mu także Stephen Ambrose - założyciel Asius Technologies. Stworzył on specjalną technologię ADEL, która pomogła już wielu osobom, będącym w podobnej sytuacji, co Johnson.

"

To działa! To naprawdę działa i to nie ulega wątpliwości. Byłem wzruszony i zaskoczony, że znów mogę usłyszeć muzykę w taki sposób, w jaki nie mogłem przez wiele lat. Nie mogę się doczekać aż powstanie miniatura, żebym mógł używać jej w każdej sytuacji: od normalnej komunikacji przez wychodzenie do głośnych restauracji, a na koncertowaniu kończąc - napisał muzyk w oficjalnym oświadczeniu. "

Ambrose po tym jak usłyszał, że Johnson może stracić słuch, skontaktował się z nim za pośrednictwem serwisu YouTube i powiedział, że może mu pomóc. Jak widać na fotografii zamieszczonej na Facebooku, panowie od razu się dogadali, a wynalazca mógł liczyć nawet na autograf od swojego idola.

To może oznaczać, że muzyk już wkrótce wróci na scenę. Tymczasowo w AC/DC zastępuje go wokalista Guns N' Roses - Axl Rose. Zespół w minioną sobotę (4 czerwca) po raz pierwszy w karierze zagrał na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Grupa wykonała swoje największe przeboje: „Back In Black”, „Dirty Deeds Done Dirt Cheap”, „Thunderstruck” oraz „You Shook Me All Night Long”. Zobaczcie amatorskie nagrania z tego wydarzenia.

Wiadomo już, że współpraca Rose’a i AC/DC się przedłuży. Muzyk dołączy do grupy także podczas amerykańskiej trasy koncertowej „Rock or Bust Tour”. Wokalista będzie musiał pogodzić nowe obowiązki z występami z Guns N' Roses. Trasa tej kapeli „Not in This Lifetime Tour” rozpocznie się 22 sierpnia w San Diego, zaledwie pięć dni przed show AC/DC (27 sierpnia Greensboro). Sprawdźcie, gdzie będzie można usłyszeć zespół.

Trasa koncertowa AC/DC w Stanach Zjednoczonych

27.08 - Greensboro

30.08 - Fort Lauderdale

1.09 - Atlanta

4.09 - Columbus

6.09 - Cleveland

9.09 - Detroit

11.09 - Buffalo

14.09 - Nowy Jork

17.09 - Waszyngton

20.09 - Filadelfia

Chcielibyście powrotu Briana Johnsona?

Więcej: