Bono zaśpiewał na ulicy w Dublinie

Bono zaśpiewał na ulicy w Dublinie ons.pl

Bono chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Tym razem wraz z innymi muzykami wystąpił na ulicznym koncercie w Dublinie. Zobaczcie, jak wyglądało to wydarzenie.

W Wigilię artyści w Dublinie pomagają lokalnej organizacji charytatywnej. W tym roku na Grafton Street pojawił się wokalista U2 - Bono. Wraz z nim wystąpili m.in.: Hozier, Glen Hansard, Ronan Keating, Kodaline oraz trio The Script. W czasie ulicznego koncertu nie zabrakło przebojów U2: „Every Breaking Wave” i „When Love Comes to Town”, a także hitu Hoziera „Take Me to Church”. W internecie od razu pojawiły się amatorskie nagrania z tego wydarzenia. Zobaczcie je.

Fundusze, które udało się zgromadzić w czasie tego koncertu, zostaną przeznaczone na rzecz organizacji Simon Community z Dublina, która pomaga bezdomnym mieszkańcom tego miasta. Tradycja tego typu występów rozpoczęła się w 2009 roku i była kultywowana każdego roku. Bono wraz z innymi artystami gromadził się na nieogłaszanym wcześniej koncercie na jednej z najpopularniejszych ulic Dublina. W 2014 roku z powodu wypadku rowerowego muzyk nie mógł zorganizować akcji, ale zadbał o to, żeby ją wznowić. 

To już drugi uliczny koncert Bono w tym roku. W maju artysta wraz z zespołem U2 zagrał w nowojorskim metrze. Popularna grupa wystąpiła tam w przebraniach ulicznych grajków. Towarzyszył im komik Jimmy Fallon. 

Bono bardzo często angażuje się w akcje charytatywne. Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który obchodzony był 1 grudnia, muzyk dołączył do kampanii prowadzonej przez organizację (RED). Zaoferował, że zabierze zwycięzcę akcji na przejażdżkę rowerem w miejsce, gdzie uległ wypadkowi. W tym roku postanowił też stworzyć własną linię okularów przeciwsłonecznych. Bono chce w ten sposób włączyć się w kampanię społeczną „Buy Vision, Give Sight” (Kup wizję, podaruj wzrok), która ma zwrócić uwagę na potrzebę ochrony oczu. W czasie trasy koncertowej w Kanadzie spotkał się z tamtejszym premierem. Rozmawiali o pomocy zagranicznej oraz polityce rozwoju. 

Jak Wam się podoba występ Bono na ulicy Dublina?

Więcej: