Bono zaprosił gwiazdy do kampanii z okazji Światowego Dnia AIDS

Bono zaprosił gwiazdy do kampanii z okazji Światowego Dnia AIDS ons.pl

Muzyk chce zachęcić ludzi do wspierania jego fundacji (RED), która zbiera fundusze na rzecz walki z AIDS. Wspierają go m.in. aktorzy Julia Roberts i Channing Tatum.

Każdy, kto przeznaczy przynajmniej 10 dolarów na fundację, której założycielem jest Bono, będzie mógł wypić herbatę z nim i Julią Roberts, wziąć udział w prywatnym koncercie U2 albo pójść na imprezę w Las Vegas razem z Channingiem Tatumem. Kampania wystartowała na tydzień przed Światowym Dniem AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia.

"

To jest walka o każdy grosz. Musimy sprawić, żeby było o tym głośno, bo inaczej ci ludzie nie dostaną leków. To proste. Trzeba przypomnieć ludziom, że Ameryka prowadzi wojnę z tym małym wirusem i może ją wygrać – powiedział Bono w wywiadzie z Associated Press. "

Inne atrakcje, które można wygrać po przekazaniu datku, to bilety na musical „Hamilton” oraz spotkania z idolami młodego pokolenia, m.in. jednym z wokalistów One Direction.

Wśród zeszłorocznych było m.in.: spędzenie czasu z aktorem George’em Clooneyem, spotkanie na czerwonym dywanie z Meryl Streep czy występ w teledysku z zespołem Backstreet Boys. 

W tym roku fundacja (RED) świętuje 10-lecie swojej działalności. W tym czasie udało się zebrać ponad 360 milionów dolarów i wpłynąć na życie 70 milionów ludzi.  

Więcej: