Bono: Przywrócenie pokoju na świecie nie jest łatwe

Bono: Przywrócenie pokoju na świecie nie jest łatwe ons.pl

Grupa U2 musiała odwołać 2 koncerty w Paryżu z powodu zamachów terrorystycznych, do których doszło 13 listopada 2015 roku. Zespół w pierwszy weekend grudnia powróci do stolicy Francji. Co na temat występów powiedział Bono?

Zespół U2 od początku mocno wspierał mieszkańców Paryża. Członkowie zespołu byli wstrząśnięci tym, co się stało. Bono stwierdził nawet, że zamachy terrorystyczne, do których doszło, to pierwszy w historii atak na muzykę. 

"

To, co zostało utracone w czasie tego tragicznego dnia jest nie do zastąpienia. W jedną noc zabójcy odebrali ludziom życie, muzykę i spokój duszy - napisali muzycy na oficjalnej stronie internetowej. "

Grupa odwołała występy, które miały odbyć się 14 i 15 listopada 2015 roku. 

"

Kiedy zaczynasz myśleć o tych sprawach, stwierdzasz: „Boże, czy to się kiedyś skończy?”. Uważam, że tak. Potrzeba tylko dużo czasu i pracy. Nigdy nie byłem hippisem, jestem punk rockowcem. Nigdy nie utożsamiałem się ze słowami: „Weźmy się za ręce, a pokój nastanie tylko dlatego, że o nim myślimy” - wyznał Bono w wywiadzie dla „New York Times”. "

Wokalista ma zupełnie inną wizję pokoju.

"

Pokój jest przeciwieństwem marzeń. Jest budowany powoli i na pewno przez brutalne kompromisy oraz drobne zwycięstwa, których nawet nie dostrzegamy. Przywracanie pokoju to jest brudny biznes. Ale to można zrobić, jestem tego pewien - podkreślił. "

Artysta przyznał, że początkowo nie chciał odwoływać paryskich koncertów, ale zmusiła go do tego sytuacja. Kapela od razu zapowiedziała, że ustali nowe terminy koncertów. Zaplanowano je na 6 i 7 grudnia 2015 roku. Bono nie ukrywa, że już nie może się doczekać wizyty w Paryżu i być może przygotuje kilka niespodzianek. 

"

To nie tylko radość, ale także akt nieposłuszeństwa. To nie jest koncert dla bohaterów. Po prostu zamierzamy zrobić swoje. Tego właśnie Francuzi od nas oczekują. Robimy to, o co nas proszą. "

Grupa wystąpi w ramach trasy „Innocence and Experience”. Koncerty odbędą się w Accorhotels Arena, a drugi z nich będzie transmitowany przez telewizję HBO. 

Bono wspiera nie tylko mieszkańców Paryża. Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który obchodzony był 1 grudnia, muzyk dołączył do kampanii prowadzonej przez organizację (RED). Zaoferował, że zabierze zwycięzcę akcji na przejażdżkę rowerem w miejsce, gdzie uległ wypadkowi. 

Więcej: