Bonnie Tyler świętuje urodziny

Bonnie Tyler świętuje urodziny ons.pl

Artystka urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Skewen w Walii. Z okazji urodzin Bonnie Tyler przypominamy jej największe przeboje.

Bonnie Tyler właściwie nazywa się Gaynor Hopkins. Pod koniec lat 60., kiedy na poważnie zajęła się muzyką, postanowiła zmienić nazwisko na Sherene Davis. Nie chciała być mylona z walijską wokalistką folkową Mary Hopkin. W połowie lat 70. wytwórnia RCA Records, która podpisała z nią kontrakt, ponownie zasugerowała zmianę na Bonnie Tyler. Od tej pory piosenkarka posługuje się tym właśnie pseudonimem. Jej pierwszy album „The World Starts Tonight” ukazał się w 1977 roku. Artystka ma na koncie trzy nominacje do nagrody Grammy oraz Brit Award. Jakie są jej najbardziej znane piosenki?

Lost in France

To pierwszy singiel promujący jej debiutancki album. Sprzedał się w ponad 250 tysiącach egzemplarzy. Utwór napisali Ronnie Scott i Steve Wolfe. Tekst piosenki opowiada o wielkiej miłości. Trafiła ona na 2. miejsce listy przebojów w Republice Południowej Afryki.

It's A Heartache

Piosenka pojawiła się na drugiej płycie Bonnie Tyler pt. „Natural Force”. Krążek ukazał się w maju 1978 roku. Kompozycja znalazła się na 3. miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i 4. pozycji w Wielkiej Brytanii. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. 

Total Eclipse Of The Heart

Piosenka pochodzi z 5. studyjnego albumu Bonnie Tyler zatytułowanego „Faster Than the Speed of Night”. W Wielkiej Brytanii album ukazał się w kwietniu 1983 roku, a w Stanach Zjednoczonych we wrześniu tego samego roku. Był to jeden z największych hitów artystki. Dotarł do 1. miejsca list przebojów w wielu krajach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Singiel sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy.

Holding Out For A Hero

Kompozycja znalazła się na płycie „Secret Dreams and Forbidden Fire” z 1986 roku. Można ją było również usłyszeć w filmie „Footloose”. Teledysk do tej piosenki wyreżyserował Doug Dowdle. Na początku klipu Tyler ucieka z płonącego domu. Zobaczcie to wideo.

If You Were a Woman (And I Was a Man)

Ten utwór również znalazł się na albumie „Secret Dreams and Forbidden Fire”. Singiel zdobył popularność zwłaszcza w Europie. We Francji sprzedał się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy i znalazł się na 6. miejscu listy przebojów. Znacznie gorzej radził sobie w Stanach Zjednoczonych - tam był na 77. pozycji zestawienia.

Które przeboje Bonnie Tyler lubicie najbardziej?

Więcej: