Bob Dylan zaśpiewał utwór Franka Sinatry

Bob Dylan zaśpiewał utwór Franka Sinatry Patsy Lynch/Rex Features/EAST NEWS

Piosenka „Melancholy Mood” zapowiada nową płytę Dylana. Krążek „Fallen Angels” ukaże się 20 maja 2016 roku.

Utwór „Melancholy Mood” w oryginale wykonał Frank Sinatra. Było to w 1939 roku. Piosenkę napisali Vick R Knight i Walter Schumann. Znalazła się ona na stronie B jego pierwszego singla pt. „From The Bottom Of My Heart”. Posłuchajcie tej wersji.

Bob Dylan postanowił nagrać cover tej kompozycji na potrzeby nowej płyty „Fallen Angels”. Utwór otwiera delikatna, gitarowa solówka. Muzyk śpiewa przyciszonym głosem, ale w niektórych momentach jego wokal zaskakuje.

„Melancholy Mood” to nie pierwszy singiel Franka Sinatry, po który sięgnął Dylan. W 2015 roku wydał album „Shadows in the Night”, na którym znalazły się covery przebojów tego wokalisty. W przypadku płyty „Fallen Angels” będzie bardzo podobnie. Na krążek trafi 12 piosenek, z których 11 w oryginale zaśpiewał Sinatra. Będą to takie utwory jak: „All or Nothing at All”, „It Had to Be You”, „That Old Black Magic” czy „Young at Heart”. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku artysta zaprezentował okładkę krążka.

Album jest już dostępny w przedsprzedaży. Jego premierę zapowiedziano na 20 maja 2016 roku. Promocji krążka towarzyszyć będzie specjalna trasa koncertowa po Ameryce Północnej. Dylan zagra 27 koncertów. Pierwszy występ odbędzie się 4 czerwca w Woodinville. Następnie odwiedzi m.in.: San Diego, Los Angeles, Indianapolis czy Boston. Ostatni koncert zaplanowano na 17 lipca w Gilford.

O tym, że Dylan planuje wydanie nowej płyty, poinformował w lutym 2016 roku producent Al Schmitt - zdobywca 20 nagród Grammy. Nie chciał jednak wtedy podać szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa. Muzyk na początku marca sprzedał swoją prywatną kolekcję składającą się z ponad 6 tysięcy cennych przedmiotów za kwotę 15 milionów dolarów. Wśród nich były m.in. ręcznie pisane teksty piosenek, zdjęcia z koncertów, a także rękopis książki „Tarantula” czy pocztówka od Barbary Streisand z 1978 roku.

Lista utworów na płycie Fallen Angels

1. „Young At Heart”

2. „Maybe You’ll Be There”

3. „Polka Dots And Moonbeams”

4. „All The Way” 

5. „Skylark” 

6. „Nevertheless”

7. „All Or Nothing At All” 

8. „On A Little Street In Singapore” 

9. „It Had To Be You” 

10. „Melancholy Mood”

11. „That Old Black Magic” 

12. „Come Rain Or Come Shine”

Zamierzacie kupić ten album?

Więcej: