Bob Dylan pracuje nad nową płytą

Bob Dylan pracuje nad nową płytą Chris Pizzello/AP/FOTOLINK

Artysta nagrywa nowy album w studiu Capitol Records w Hollywood. Informację potwierdził producent Al Schmitt. Jakie piosenki znajdą się na krążku?

W 2015 roku Bob Dylan wydał płytę „Shadows in the Night” z popowymi i jazzowymi standardami, które spopularyzował Frank Sinatra. Producent Al Schmitt, zdobywca 20 nagród Grammy, przyznał, że na nowej płycie artysty ponownie znajdą się covery popularnych piosenek, jednak nie zdradził, kto wykonał je w oryginale.

"

Idzie mu bardzo dobrze. Brzmi świetnie. W studiu jest w cudownym nastroju! Naprawdę dobrze spędzamy ten czas. Jesteśmy jak dwa stare buty, które dobrze się czują w swoim towarzystwie - stwierdził. "

Mimo że panowie dobrze się znają, to jednak jest kilka rzeczy, które potrafią ich wzajemnie zaskoczyć.

"

Jest wyjątkowo inteligentny i doskonale wie, co się dzieje dookoła niego. Jest tego świadomy - przyznał Schmitt. "

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się nowa płyta i jaki będzie nosić tytuł. Miejmy nadzieję, że wydawnictwo trafi do sklepów jeszcze w tym roku.

Z kolei „Shadows In The Night” to pierwszy album Boba Dylana od 2012 roku. Wtedy na rynku pojawił się krążek „Tempest”. Płyta zadebiutowała na 7. miejscu listy najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych. Artysta promował wydawnictwo na specjalnej trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii. Odwiedził m.in. londyński Royal Albert Hall oraz Manchester.

Bob Dylan ma też na koncie sukces na tegorocznej gali rozdania nagród Grammy. Otrzymał statuetkę w kategorii „Best Historical Album” („Najlepszy album historyczny”) za płytę „The Basement Tapes Complete: The Bootleg Series Vol. 11”. Jest to krążek kompilacyjny, na którym znalazły się niepublikowane dotąd domowe nagrania artysty pochodzące z roku 1967. 

W czasie uroczystości upamiętnieni zostali: David Bowie, Glenn Frey z The Eagles oraz Maurice White z Earth, Wind and Fire. Nagrody nie otrzymał Barry Manilow nominowany w kategorii „Najlepszy popowy album tradycyjny”.

Czekacie na nową płytę Boba Dylana?

Więcej: