Bob Dylan jednak nie odbierze Nagrody Nobla

Bob Dylan jednak nie odbierze Nagrody Nobla ons.pl

Muzyk wysłał list do Szwedzkiej Akademii, w którym wyjaśnił, dlaczego nie może wziąć udziału w uroczystości zaplanowanej na 10 grudnia tego roku. 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Bob Dylan nie przyjedzie do Sztokholmu, by osobiście odebrać Literacką Nagrodę Nobla. Szwedzka Akademia opublikowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

"

Otrzymaliśmy od Boba Dylana list, w którym wyjaśnia, że ze względu na wcześniejsze zobowiązania nie będzie mógł przyjechać do Sztokholmu i nie weźmie udziału w ceremonii. Jednocześnie podkreślił, że jest bardzo zaszczycony i żałuje, że nie odbierze Nagrody Nobla osobiście. "

Nie wiadomo jednak, o jakie zobowiązania chodzi. Na stronie internetowej artysty nie ma żadnych informacji dotyczących koncertów. Prawdopodobnie chodzi więc o sprawy osobiste.

W komunikacie zaznaczono również, że w historii rzadko zdarzało się, żeby któryś z laureatów nie odebrał nagrody.

"

Czekamy jedynie na wykład Boba Dylana, który jest jedynym wymogiem w tej sytuacji. Artysta ma pół roku na jego wygłoszenie, licząc od 10 grudnia. "

Informacja, że Dylan otrzymał Literacką Nagrodę Nobla pojawiła się 13 października 2016 roku. Artystę wyróżniono za „tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni”.

Więcej: