Billy Joel: Kampania Donalda Trumpa jest bardzo zabawna

Billy Joel: Kampania Donalda Trumpa jest bardzo zabawna ons.pl

Podczas swoich koncertów muzyk bardzo często dedykuje Donaldowi Trumpowi piosenkę „The Entertainer”. Polityk podziękował mu za to za pośrednictwem Twittera.

Kiedy Billy Joel wystąpił w Madison Square Garden w Nowym Jorku, jak zawsze postanowił zaśpiewać jeden z utworów specjalnie dla kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump dowiedział się o tym wydarzeniu i był bardzo poruszony.

"

Dziękuję ci, Billy. Wielu przyjaciół opowiadało mi o twojej dedykacji w Madison Square Garden. Bardzo to doceniam. Uwielbiam twoją muzykę - napisał na Twitterze. "

Część osób zastanawia się jednak, czy Joel tak naprawdę nie zażartował sobie z polityka. Tytuł piosenki „The Entertainer” oznacza bowiem artystę, komika. Muzyk udzielił wywiadu magazynowi „Time”, w którym stwierdził, że jego poglądy nie powinny mieć dla nikogo większego znaczenia.

"

Pracuję w branży rozrywkowej. Uważam, że kampania wyborcza Trumpa jest bardzo zabawna. Poza tym, kogo obchodzą poglądy polityczne pianisty - powiedział. "

W czasie niektórych koncertów Joel śpiewał „New York State of Mind” dla senatora Teda Cruza, który wcześniej wyśmiewał Trumpa i „wartości Nowego Jorku”, które głosi.

Billy Joel to nie jedyny artysta, który wypowiadał się w ostatnim czasie na temat kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Cyndi Lauper w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” przyznała, że według niej najlepszym prezydentem USA byłaby Hillary Clinton i to właśnie ją poprze w nadchodzących wyborach. Artystka nie chciała się wypowiadać na temat pozostałych kandydatów, ale podkreśliła, że według niej kampania jest bardzo chaotyczna. 

Z kolei zespół The Rolling Stones zaapelowała do Donalda Trumpa, by ten nie wykorzystywał ich utworów w czasie swojej kampanii. 

"

Grupa The Rolling Stones nigdy nie wyraziła zgody na użycie jej utworów w kampanii Trumpa. Muzycy zwrócili się z prośbą o natychmiastowe zaprzestanie tego procederu - napisali Stonesi w oficjalnym oświadczeniu. "

Podobną prośbę skierowali do niego Adele, Steven Tyler z Aerosmith, Neil Young, a także Elton John.

Myślicie, że Billy Joel ma rację?

Więcej: