„Biała Droga Live”. Premiera koncertowej płyty Urszuli

„Biała Droga Live”. Premiera koncertowej płyty Urszuli PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

20 listopada 2015 roku do sklepów trafił album Urszuli pt. „Biała Droga Live”. Jest to zapis koncertu, który odbył się podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. Jakie utwory znalazły się na płycie?

Koncert Urszuli odbył się na scenie Akademii Sztuk Przepięknych, a jego motywem przewodnim była 20. rocznica wydania jednego z najważniejszych albumów w karierze artystki - płyty „Biała Droga”. 

"

To był jeden z najpiękniejszych wieczorów tegorocznego Przystanku Woodstock. Na scenie zaprezentowała się artystka, której dokonania są bez wątpienia kamieniami milowymi polskiego rocka. Kilkutysięczna publiczność w nocnej, spokojnej, ale cały czas rock’n’rollowej atmosferze, wysłuchała utworów, które zostały wydane 25 lat temu - powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy festiwalu. "

W czasie koncertu wokalistka zagrała takie przeboje jak: „Na sen”, „Niebo dla ciebie”, „Konik na biegunach” czy „Dmuchawce, latawce wiatr”, a także cover przeboju Led Zeppelin „What Is And What Should Never Be”. Na albumie znalazło się 14 kompozycji, a na DVD dodatkowo materiały zza kulis oraz piosenki, które Urszula zaśpiewała na bis. Wydawnictwo składa się z płyt CD i DVD, na których znajdziemy pełen zapis koncertu. 

"

W przypadku koncertu Uli, i tak jak to było rok wcześniej – Kasi Kowalskiej, poddaje się także wspomnieniom, bo artystka zaprezentowała nam materiał z płyty „Biała Droga”, którą skomponował Stachu Zybowski jeszcze w Nowym Jorku w 1994 roku. Wspaniała rockowa oprawa, świetna forma Urszuli i siła festiwalowej publiczności stworzyła tamtej nocy widowisko, które zarejestrowaliśmy od pierwszego do ostatniego dźwięku. Dzielimy się nim teraz z Wami i zapraszamy do otulenia się wszystkimi piosenkami i przeżywania ich jak nocną przygodę, pełną gwaru, śpiewu i kolorów Najpiękniejszego Festiwalu Świata – Przystanku Woodstock - opowiedział o płycie Jurek Owsiak.  "

Przedpremierowy pokaz wydawnictwa „Biała Droga Live” odbył się 18 listopada 2015 roku w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Na wydarzeniu obecne było Radio ZET Gold. Zobaczcie, jak się bawiliśmy. 

Lista utworów na płycie Biała Droga Live

1. Niebo dla ciebie

2. Na sen

3. Euforia

4. Ja płaczę

5. What Is And What Should Never Be

6. Woodstock 94

7. Ten tato

8. Konik na biegunach

9. Mój blues

10. Biała droga

11. Lewiatan

12. Millenium

13. Dmuchawce, latawca wiatr (Bonus CD)

14. Luz blues, w niebie same dziury (Bonus CD)

Dodatki DVD:

1. Bisy Woodstock 2015: „Dmuchawce, latawce wiatr”, „Niebo dla ciebie”, „Na sen”.

2. Slideshow

3. Making Of Woodstock

Zamierzacie kupić ten album?

Więcej: