Będzie nowa płyta Davida Bowie?

Będzie nowa płyta Davida Bowie? ons.pl

Muzyk zmarł 10 stycznia 2016 roku - 2 dni po wydaniu albumu „Blackstar”. Jak się okazuje, artysta przygotował listę wcześniej niepublikowanych utworów, które wkrótce mogą zostać wydane.

Współpracownik Davida Bowie - Tony Visconti - ujawnił w jednym z wywiadów, że wokalista na tydzień przed śmiercią zadzwonił do niego i powiedział, że chciałby nagrać nowy album. Podobno przygotował 5 nagrań demo, które chciał zamieścić na swojej kolejnej płycie. To jednak nie koniec. Amerykański „Newsweek” poinformował, że Bowie przygotował listę piosenek, których wcześniej nie zdążył opublikować, a które powinny ukazać się po jego śmierci. Według tygodnika materiały są podzielone na ery i zostaną wydane w najbliższych latach, ale niekoniecznie chronologicznie. Pierwsza płyta miałaby pojawić się na rynku w 2017 roku. 

"

Bowie był jednym z tych artystów, którzy lubili być zaangażowani i chcieliby kontrolować nawet to, co ukaże się po ich śmierci - powiedział jego współpracownik.  "

Z takiej kompilacji na pewno ucieszyliby się wszyscy fani Davida Bowie. Płyta „Blackstar” od śmierci artysty bije rekordy popularności. Od dwóch tygodni znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych krążków w Wielkiej Brytanii. W zestawieniu jest aż 9 jego albumów. Są to: „Best Of Bowie” (3. miejsce), „Nothing Has Changed” (6. miejsce), a także „Hunky Dory”, „The Rise And Fall Of Ziggy Stardust”, „Aladdin Sane”, „The Next Day”, „Low” oraz „Let's Dance” (wszystkie w top 40).

Album „Blackstar” ukazał się 8 stycznia 2016 roku w dniu 69. urodzin Davida Bowie. Płytę promował utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”. Premiera teledysku do tej piosenki odbyła się na dzień przed wydaniem krążka. Zobaczcie ten klip.

Wielu ludzi uważa, że płyta opowiada o śmierci artysty. Z tą teorią nie zgadza się gitarzysta Davida Bowie - Gerry Leonard.

"

Nie powiedziałbym, że to był tylko impuls. Czasem po prostu tworzysz sztukę, a kiedy ukończysz dzieło, patrzysz wstecz i znajdujesz kontekst. Ale David pracował w takim momencie swojego życia, że na pewno te rzeczy w jakiś sposób rzuciły na to wszystko cień. Ale myślę, że to wszystko nabiera o wiele większego sensu po czasie.  "

Według niego na okładce albumu nie pojawiło się zdjęcie artysty, bo chciał się ukryć. 

"

Powiedziałem to w jednym z wywiadów, a na drugi dzień pojawiła się informacja, że David nie żyje. "

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku po 18-miesięcznej walce z rakiem. Brytyjski dziennik „The Daily Mirror” podał informację, że jego ciało zostało od razu skremowane i nie odbędzie się żadna publiczna ani prywatna ceremonia pogrzebowa. Rodzina artysty za pośrednictwem Facebooka poprosiła o uszanowanie prywatności w tym szczególnym dla nich momencie.

Więcej: