Barry Gibb uczci wydanie nowej płyty In The Now koncertem online

Barry Gibb uczci wydanie nowej płyty In The Now koncertem online screen YouTube

Jedyny żyjący członek legendarnego trio Bee Gees, Barry Gibb, przygotowuje się do wydania swojej drugiej solowej płyty. Z tej okazji zagra wyjątkowy koncert, który będzie można oglądać na żywo w internecie.

Druga płyta Barry'ego Gibba nosić będzie tytuł "In The Now". Data premiery krążka jeszcze nie jest znana, wiadomo jednak, że przedsprzedaż rusza 19 sierpnia 2016. Dzień później odbyć się ma wyjątkowy koncert wokalisty, transmitowany w internecie. W ramach występu "In The Now 360" Gibb zaprezentuje zarówno dobrze znany materiał Bee Gees, jak i nieznane jeszcze utwory ze swojej nowej płyty. Na te świeże kompozycje fani Bary'ego czekać musieli bardzo długo. Artysta zadebiutował solowo wiele lat temu albumem "Now Voyager". Krążek ten ukazał się w 1984 roku i zawierał utwory takie jak "Shine, Shine", "Fine Line" czy "Face To Face", który był singlem promującym wydawnictwo.

Na kolejną jego płytę przyszedł czas ponad 30 lat później. Być może właśnie dlatego Gibb chce transmitować koncert na żywo na swoim kanale na YouTube, by wynagrodzić wielbicielom to oczekiwanie. Wydarzenie rozpocznie się 20.08. o godzinie 19.00 miejscowego czasu, czyli dopiero o 1.00 21.08. czasu polskiego. Jednak dla prawdziwych fanów godzina ta nie będzie stanowiła przeszkody - szczególnie że będzie to jedyna możliwość usłyszenia nowego materiału przed premierą i - kto wie - dla niektórych być może jedyny koncert Gibba usłyszany na żywo. Oto zapowiedź streamu.

Nadchodzący album został nagrany w studiu w Miami, a za produkcję odpowiada Barry Gibb i John Merchant, znany ze wcześniejszej współpracy m.in. z Bee Gees. Płyta ukaże się nakładem Columbia Records. Znajdzie się na niej 12 utworów, które Gibb stworzył ze swoim synem Stephenem i córką Ashley. Zdaniem artysty, to nowy rozdział w jego życiu. Zagraniczna prasa już teraz nową płytę Barry'ego nazywa powrotem jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wszechstronnych głosów w historii rocka, popu i R & B.

Będziecie oglądać koncert na żywo?

Więcej: