Barbra Streisand wystąpi w filmie „Gypsy”

Barbra Streisand wystąpi w filmie „Gypsy” ons.pl

Artystkę już wkrótce zobaczymy na dużym ekranie. Gwiazda pojawi się w filmowej adaptacji słynnego musicalu „Gypsy”.

Nową kinową wersję „Gypsy” wyreżyseruje Barry Levinson. Trwają właśnie ostatnie negocjacje w sprawie występu Barbry Streisand w tej niezwykłej adaptacji. Artystka miałaby się wcielić w rolę Rose. Zajmie się także produkcją filmu oraz pomoże Richardowi LaGravenese w pracy nad scenariuszem. 

Musical „Gypsy” powstał w 1959 roku. Opowiada on o bardzo wymagającej i ambitnej matce Rose oraz jej córce Gypsy Rose Lee, która jest tancerką i chce zostać legendą burleski. W przedstawieniu znalazło się wiele utworów, które zyskały dużą popularność wśród publiczności. Są to m.in.: „Everything's Coming up Roses”, „Together (Wherever We Go)”, „Small World”, „Some People” czy „Let Me Entertain You”. 

W 1962 roku powstała pierwsza filmowa wersja „Gypsy”. Ze jej reżyserię odpowiadał Mervyn LeRoy. W ekranizacji wystąpili m.in.: Rosalind Russell, Karl Malden oraz Natalie Wood. Russell za rolę Rose otrzymała wówczas nagrodę Złotego Globa w kategorii „Najlepsza Aktorka”.

O tym, że Streisand wystąpi w tym filmie, mówiło się już od 2011 roku. To wtedy pojawiły się pierwsze informacje, że artystka negocjuje swój kontrakt. Po raz ostatni Barbra wystąpiła na dużym ekranie w 2012 roku w „Mama i ja” (org. „The Guilt Trip”). Natomiast w filmie muzycznym mogliśmy ją zobaczyć w 1983 roku. Zdobyła wtedy Oscara za rolę w „Yentl”.

Prace nad „Gypsy” mają rozpocząć się jeszcze w 2016 roku.

W grudniu 2015 roku pojawiły się informacje, że Barbra Streisand wyreżyseruje film o cesarzowej Rosji - Katarzynie Wielkiej. Wyprodukuje go Gil Netter, który znany jest z takich obrazów jak: „Stary, gdzie moja bryka?”, „Wielki Mike. The Blind Side”, „Woda dla słoni” czy „Życie Pi”.

Miesiąc wcześniej artystka została odznaczona Medalem Wolności. Jest to najwyższe odznaczenie cywilne w Stanach Zjednoczonych. Przyznaje się je za wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa i obronę interesów Stanów Zjednoczonych, pokoju światowego, kultury lub inne znaczące dokonania w sferze publicznej lub prywatnej.

Chcielibyście zobaczyć Barbrę Streisand w nowym filmie?

Więcej: