Barbra Streisand wyreżyseruje film o Katarzynie Wielkiej

Barbra Streisand wyreżyseruje film o Katarzynie Wielkiej Tom Donoghue/Polaris/East News

Artystka postanowiła nakręcić pierwszy od prawie 20 lat film. Kiedy nowa produkcja trafi na ekrany?

Swój ostatni film pt. „The Mirror Has Two Faces” Barbara Streisand nakręciła w 1996 roku. Teraz wokalistka zdecydowała, że podejmie się reżyserii biografii o cesarzowej Rosji - Katarzynie Wielkiej. Artystka chce skupić się na młodości bohaterki i opowiedzieć o jej nieudanym małżeństwie z cesarzem Piotrem III. Katarzyna wraz ze swoimi zwolennikami dokonała zamachu stanu i samodzielnie objęła rządy w kraju.

Film wyprodukuje Gil Netter, który znany jest z takich obrazów jak: „Stary, gdzie moja bryka?”, „Wielki Mike. The Blind Side”, „Woda dla słoni” czy „Życie Pi”. Scenariusz, który w 2014 roku trafił na 1. miejsce listy najlepszych niewyprodukowanych scenariuszy, napisała Kristina Lauren Anderson.

Poprzednie produkcje Streisand odnosiły spore sukcesy. Jednym z najpopularniejszych filmów artystki jest „Yentl”, który powstał w 1983 roku. Barbara zagrała w nim główną rolę. Wokalistka otrzymała za niego Złotego Globa dla najlepszego reżysera.

"

To było straszne. Byłam aktorką reżyserującą film, a nie po prostu reżyserem. Denerwuje mnie archetyp aktorki. Aktorka powinna być próżna i nie odpowiadać za nic finansowo. Interesuje się jedynie makijażem, pięknem i ubraniami. To było dla mnie trudne. Kolejny argument przeciwko temu, żebym była reżyserem - powiedziała w wywiadzie dla pisma „Hollywood Reporter”.  "

Artystka wspomina, że nie miała zbyt dobrej reputacji. Dlatego wszyscy na planie filmu „Yentl” w Wielkiej Brytanii byli zaskoczeni jej spokojnym i miłym usposobieniem.

"

Wszyscy byli cudowni i odnosili się do mnie z szacunkiem. To było dla mnie jak sen. Zdałam sobie sprawę, że są tacy mili, bo mają królową, a Margaret Thatcher była wtedy premierem. Dla nich to nie było nic wielkiego, że to kobieta jest reżyserem. W Ameryce było zupełnie inaczej. "

Dla Streisand wciąż ważna jest muzyka. Artystka chce wkrótce nagrać swój 35. studyjny album. 

"

Nie mam czasu, żeby słuchać nowej muzyki. Ponieważ obecnie pracuję nad własną, nie puszczam nawet niczego w samochodzie. Słucham wiadomości. Interesuje mnie, co się dzieje na świecie, a zwłaszcza zbliżające się wybory. Są bardzo dziwne - przyznała.  "

W listopadzie 2015 roku Barbara Streisand została odznaczona Medalem Wolności. Jest to najwyższe odznaczenie cywilne w Stanach Zjednoczonych. Przyznaje się je za wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa i obronę interesów Stanów Zjednoczonych, pokoju światowego, kultury lub inne znaczące dokonania w sferze publicznej lub prywatnej.

Czekacie na nowy film Barbary Streisand?

Więcej: