Badania DNA zadecydują o tym, kto dostanie majątek Prince’a

Badania DNA zadecydują o tym, kto dostanie majątek Prince’a ons.pl

Prince nie zostawił testamentu, dlatego spadek po nim otrzyma jego najbliższa rodzina. Aby ustalić, kto jest spokrewniony z muzykiem, zostaną przeprowadzone specjalistyczne badania.

Sędzia Kevin Eide z Minnesoty poprosił o zbadanie próbki krwi Prince’a, aby ustalić jego DNA. Zrobił to dlatego, że zgłaszało się coraz więcej osób, które twierdziły, że należy się im spadek. Według brytyjskiego dziennika „Daily Mirror” ok. 700 ludzi uważa, że jest spokrewnionych z artystą. Sędzia zapowiedział również, że mają oni tylko 4 miesiące, żeby zgłosić się do sądu Carver County. 

Prince nie miał dzieci. Jego jedyny syn zmarł tydzień po porodzie. Jego pierwsza żona - Mayte Garcia - w wywiadzie dla HollywoodLife wyznała, że zaszła później w kolejną ciążę, ale poroniła. W tej sytuacji majątek artysty, którego wartość szacowana jest na ok. 500 milionów dolarów, zostanie podzielony pomiędzy jego rodzinę.

Najbliżsi zapowiadają również, że wbrew wcześniejszym informacjom, nie odbyła się żadna autoryzowana przez nich ceremonia pogrzebowa. 

"

Chcielibyśmy wszystkich poinformować, że mimo wielu doniesień, nie odbył się żaden memoriał, pogrzeb czy uroczystość upamiętniająca Prince’a, które zostałyby zorganizowane albo autoryzowane przez jego rodzinę lub reprezentantów Paisley Park. Rodzina planuje razem oficjalny memoriał oraz publiczną uroczystość, która odbędzie się w niedalekiej przyszłości - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. "

Dwa dni po śmierci Prince’a jego agentka poinformowała, że został on skremowany w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej w jego posiadłości Paisley Park w stanie Minnesota. Uczestniczyła w niej rodzina artysty (m.in. siostra Tyka Nelson), jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. 

"

Prince i jego muzyka wpłynęła na tak wiele osób, że czujemy się zobowiązani do tego, żeby uczcić jego życie i spuściznę w odpowiedni sposób. Doceniamy waszą cierpliwość i przez cały czas czujemy waszą miłość i wsparcie, co nam bardzo pomogło. Wkrótce podzielimy się ze światem informacją o tym wydarzeniu. Szczegóły podamy niedługo - dodali najbliżsi artysty. "

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Miał 57 lat. 

Więcej: