BRIT Awards 2017: David Bowie otrzymał dwie nagrody

BRIT Awards 2017: David Bowie otrzymał dwie nagrody ons.pl

Ceremonia wręczenia BRIT Awards 2017 odbyła się w środę 22 lutego 2017 roku. Wyróżnienia w imieniu Davida Bowie odebrali jego syn Duncan Jones oraz aktor Michael C Hall.

David Bowie pośmiertnie otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy brytyjski artysta solowy”. Aktor Michael C Hall, odbierając statuetkę powiedział:

"

Gdyby David Bowie mógłby być dziś tutaj, to pewnie by go nie było. Ale skoro nie mógł się tu pojawić, to ja w imieniu jego i jego rodziny jestem tutaj, aby zaakceptować ten testament człowieka, który miał nieograniczoną wyobraźnię i odwagę (…). Jestem zaszczycony, że mogę tu stać przed wami i potwierdzić potencjał jego pracy oraz jego dobroć i entuzjazm, które inspirują mnie do tego, żeby być lepszym człowiekiem. W jego imieniu – dziękuję. "

Wyróżnienie w kategorii „Najlepszy brytyjski album” odebrał w imieniu muzyka jego syn Duncan.

"

W zeszłym roku straciłem mojego tatę, ale również sam zostałem ojcem. Po tym jak otrząsnąłem się z szoku, spędziłem wiele czasu, zastanawiając się nad tym, co mój syn powinien wiedzieć o swoim dziadku (…). On zawsze wspierał ludzi, którzy myśleli, że są trochę dziwni lub trochę inni. Pomagał im – powiedział. "

Podczas gali BRIT Awards 2017 muzycy uczcili też pamięć George’a Michaela, który zmarł 25 grudnia 2016 roku. Na scenie pojawił się jego kolega z zespołu Wham! - Andrew Ridgely, a piosenkę „A Different Corner” zaśpiewał Chris Martin z zespołu Coldplay. 

Więcej: