Axl Rose na pierwszym koncercie z AC/DC

Axl Rose na pierwszym koncercie z AC/DC AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Axl Rose zastąpił wokalistę AC/DC - Briana Johnsona - który odszedł z zespołu ze względu na problemy ze słuchem. Jak lider Guns N' Roses poradził sobie podczas pierwszego występu?

Grupa AC/DC rozpoczęła europejską trasę koncertową „Rock or Bust” od koncertu w Lizbonie (Portugalia). Zespół zaprezentował swoje najbardziej znane przeboje („Back in Black”, „Shoot to Thrill”, „Highway To Hell”, „Thunderstruck”), a także nowe kompozycje („Rock 'n' Roll Train”). Kapela po raz pierwszy od 1996 roku zagrała na żywo „Riff Raff” oraz „Rock 'n' Roll Damnation”, którego nie prezentowała na koncertach od 2003 roku. Przez cały występ Axl Rose siedział na tronie, ponieważ muzyk złamał nogę na jednym z niedawnych występów z Guns N' Roses.  

Zobaczcie amatorskie nagrania wideo z portugalskiego show.

Publiczność była zadowolona z efektów współpracy Rose’a i AC/DC. Również krytycy muzyczni dobrze oceniają pierwszy występ kapeli.

"

Ostatecznie ta mieszanka rockowych megazespołów nie okazała się bitwą Batman vs Superman. W zamian koncert w Lizbonie pokazał potencjał tego nowego tworu muzycznego, który może okazać się hitem nadchodzącego lata. Oczywiście zakładając, że Rose pozostanie pod kontrolą i AC/DC uniknie kolejnych wpadek. Trudno sobie wyobrazić, żeby ta współpraca miała trwać dłużej, a wiele osób wciąż nie może sobie wyobrazić AC/DC bez Johnsona. Ale mimo zmiany frontmana, trzon grupy jest wciąż tak samo wartościowy. I nic tego nie zmieni - napisał Mark Sutherland w magazynie „Rolling Stone”. "

Zespół ma przed sobą jeszcze 11 koncertów w Europie. Kolejny odbędzie się 10 maja w Sewilli (Hiszpania), a następne m.in. w Marsylii, Wiedniu, Pradze, Hamburgu i Londynie. Nie będzie jednak łatwo, bo w samej Belgii zwrócono ponad 7 tysięcy wejściówek na show. Rose przyznał w jednym z wywiadów, że występy z AC/DC są dla niego dużym wyzwaniem.

"

Nie chciałbym w żaden sposób pokazać braku szacunku dla Briana, ale nie mogę też czerpać wszystkiego z jego śpiewania. On jest wspaniałym wokalistą i zastąpienie go nie będzie łatwe. Staram się tylko oddać sprawiedliwość ze względu na fanów - podkreślił. "

Axl zastąpił Briana Johnsona, który ze względu na problemy ze zdrowiem musiał zrezygnować z występów. Rose koncerty z AC/DC musi pogodzić z pracą z Guns N’ Roses. Zespół wrócił na scenę w klasycznym składzie i ostatnio zagrał na festiwalu Coachella. W czerwcu, lipcu i sierpniu grupa wyruszy w trasę „The Not In This Lifetime Tour”, a pierwsze show odbędzie się 23 czerwca w Detroit.

Jak Wam się podoba występ Rose’a z AC/DC?

Więcej:

503 Service Unavailable

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

XID: 1520993752