Axl Rose dołączy do AC/DC

Axl Rose dołączy do AC/DC Tom Donoghue/Polaris/East News

To już pewne! Wokalista Guns N' Roses będzie występował z zespołem AC/DC podczas europejskiej trasy koncertowej. Gdzie pojawi się australijska grupa w nowym składzie?

O tym, że Rose dołączy do AC/DC mówiło się już od jakiegoś czasu. Muzyka widziano m.in., kiedy wychodził z tej samej sali prób, co pozostali muzycy australijskiego zespołu. Plotki w końcu się potwierdziły. Na kilka godzin przed występem Guns N' Roses na festiwalu Coachella, zespół AC/DC ogłosił, że w czasie europejskiej trasy „Rock or Bust” do składu dołączy Axl Rose

"

AC/DC wznowi trasę „Rock or Bust” z nowym wokalistą - Axlem Rose’em. Rose zajmie miejsce Briana Johnsona, który z AC/DC związany był od wielu lat - napisał zespół w oficjalnym oświadczeniu.  "

Johnson zmuszony był natychmiastowo zakończyć występy z uwagi na zagrożenie całkowitej utraty słuchu. Grupa podziękowała muzykowi za współpracę na swoim profilu na Facebooku.

"

Członkowie zespołu AC/DC chcieliby podziękować Brianowi Johnsonowi za jego wkład i wieloletnie poświęcenie dla grupy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego, zwłaszcza rozwiązania problemów zdrowotnych, a także powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach. Zależy nam na zakończeniu tej tasy tak samo, jak na tym, żeby Brian odzyskał słuch, dlatego rozumiemy go i wspieramy jego decyzję. Naszym celem jest wypełnienie koncertowych zobowiązań wobec wszystkich, którzy wspierali nas przez lata. Mamy szczęście, że Axl Rose zaoferował swoją pomoc.  "

Na razie zespół ogłosił daty występów w Europie. Trasa rozpocznie się 7 maja 2016 roku w Lizbonie (Portugalia), a następnie grupa odwiedzi m.in.: Hiszpanię, Francję, Belgię, Szwajcarię i Wielką Brytanię. Kapela zapowiada także, że wkrótce poda nowe terminy 10 koncertów w Stanach Zjednoczonych, które zostały odwołane ze względu na chorobę Johnsona. Tam również zastąpi go Axl Rose. Muzyk wyruszy też w trasę pod hasłem „The Not In This Lifetime Tour” z zespołem Guns N' Roses. Koncerty zaplanowano na czerwiec, lipiec i sierpień 2016 roku.

Przedsmak tego, jak będzie wyglądała współpraca Rose’a z AC/DC, mogliśmy zobaczyć 16 kwietnia 2016 roku na festiwalu Coachella. Na scenie do Guns N' Roses dołączył Angus Young z AC/DC. Muzycy wykonali razem przeboje „Riff Raff” i „Whole Lotta Rosie”. Zobaczcie nagranie zarejestrowane na koncercie przez jednego z fanów.

Europejska trasa koncertowa AC/DC

7.05.2016 - Lizbona, Portugalia

10.05.2016 - Sewilla, Hiszpania

13.05.2016 - Marsylia, Francja

16.05.2016 - Werchter, Belgia

19.05.2016 - Wiedeń, Austria

22.05.2016 - Praga, Czechy

26.05.2016 - Hamburg, Niemcy

29.05.2016 - Berno, Szwajcaria

1.06.2016 - Lipsk, Niemcy

4.06.2016 - Londyn, Wielka Brytania

9.06.2016 - Manchester, Wielka Brytania

12.06.2016 - Aarhus, Dania

Co myślicie o tej współpracy?

Więcej: