Axl Rose: Występy z AC/DC to dla mnie wyzwanie

Axl Rose: Występy z AC/DC to dla mnie wyzwanie Tom Donoghue/Polaris/East News

Muzyk zastąpi Briana Johnsona z AC/DC w czasie europejskiej trasy koncertowej zespołu. Jak układa się współpraca wokalisty z grupą?

Brian Johnson ze względu na problemy ze zdrowiem musiał zrezygnować z występów z AC/DC. Groziła mu całkowita utrata słuchu. W tej sytuacji zastąpił go Axl Rose z Guns N’ Roses, co jednak nie spodobało się fanom legendarnej kapeli. W samej Belgii zwrócono ponad 7 tysięcy wejściówek na koncert AC/DC. 

Rose w jednym z wywiadów postanowił opowiedzieć o tym, jak doszło do jego współpracy z australijską grupą. Przyznał też, że jest wielkim fanem Briana Johnsona.

"

Zadzwoniłem do nich tego samego dnia, kiedy przeczytałem wiadomość o problemach Briana ze zdrowiem. Nie traktowałem tego jak „Jestem teraz w AC/DC”. Powiedziałem po prostu, że mogę to zrobić, a jeśli uznają, że się do tego nadaję, będę szczęśliwy.

"

Muzyk stwierdził, że jeszcze wiele musi się nauczyć.

"

Wiele utworów z „Back in Black” stanowi dla mnie wyzwanie. Nie chciałbym w żaden sposób pokazać braku szacunku dla Briana, ale nie mogę też czerpać wszystkiego z jego śpiewania. On jest wspaniałym wokalistą i zastąpienie go nie będzie łatwe. Staram się tylko oddać sprawiedliwość ze względu na fanów - podkreślił. "

Angus Young z AC/DC zaznaczył, że mimo doniesień mediów, on rozmawiał wcześniej z Brianem na temat jego odejścia.

"

W głębi serca bardzo chciał dokończyć tę trasę koncertową, ale ze względu na jego problemy ze słuchem, musiał podjąć taką, a nie inną decyzję. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest odejście od czegoś, co kochasz. Ale trudno byłoby żyć w tak tragicznej sytuacji jak głuchota albo inna przypadłość - stwierdził. "

Rose bardzo cieszy się ze swojej nowej roli, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy czują to samo i jest to drażliwa kwestia.

"

Z jednej strony jestem podekscytowany i szczęśliwy, ale z drugiej strony uważam, że cieszenie się z powodu czyjegoś nieszczęścia byłoby niestosowne. Nie po to tutaj jestem. To niefortunna sytuacja - dodał Axl. "

To, jak Rose prezentuje się z AC/DC można zobaczyć w materiale na Facebooku, na którym pojawiła się krótka zapowiedź koncertu w Lizbonie. 

"

Lizbono, nadchodzimy! Bardzo się cieszymy, że jesteśmy tutaj. Zagramy naprawdę świetny koncert! - powiedział Young. "

Axl Rose występy z AC/DC musi pogodzić z koncertami Guns N’ Roses. Zespół wrócił na scenę w klasycznym składzie i ostatnio zagrał na festiwalu Coachella. W czerwcu, lipcu i sierpniu grupa wyruszy w trasę „The Not In This Lifetime Tour”, a pierwsze show odbędzie się 23 czerwca w Detroit.

Myślicie, że Axl sobie poradzi?

Więcej: