Aretha Franklin wzruszyła do łez prezydenta USA

Aretha Franklin wzruszyła do łez prezydenta USA ons.pl

Artystka wzięła udział w specjalnym koncercie poświęconym amerykańskiej kompozytorce Carole King. Jej śpiew doprowadził do łez samego Baracka Obamę. Zobaczcie to wystąpienie.

Carole King jest współautorką wielkiego przeboju Arethy Franklin pt. „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”, który powstał w 1967 roku. To właśnie tę piosenkę wokalistka zaśpiewała na koncercie zorganizowanym dla King w Kennedy Center Opera House. Piosenkarka zdecydowała się nawet zagrać fragment utworu na fortepianie, co zdarza się nieczęsto. Jej wykonanie wzruszyło zgromadzoną publiczność, a łzy ocierał sam prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama. 

fot. Screen z youtube.com/saveyouckufer

Występ Franklin został nagrodzony owacjami na stojąco. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Kompozytorka Carole King otrzymała wyróżnienie Kennedy Center Honors, które przyznawane jest co roku za wybitny wkład w kulturę amerykańską. Na koncercie dedykowanym artystce pojawiło się wiele gwiazd, które zaśpiewały przeboje napisane przez King oraz jej męża Gerry’ego Goffina. Wystąpili m.in.: Sara Bareilles, która wykonała „You’ve Got a Friend”, James Taylor z piosenką „Up on the Roof” oraz Janelle Monae („Will You Love Me Tomorrow” i „One Fine Day”). 

"

To niesamowite zostać uhonorowanym tym wyróżnieniem wśród tak cenionego grona artystów. Jestem zaszczycona i wdzięczna, że mogę przyjąć to odznaczenie. Miałam ogromne szczęście, że przez lata wykonywałam pracę, którą kocham. A jeszcze bardziej satysfakcjonujące jest to, że wiem, że moja twórczość wpłynęła na życie wielu ludzi - napisała King w oświadczeniu.  "

W tym roku wyróżnieni zostali również: twórca „Gwiezdnych Wojen” - George Lucas, aktorki Rita Moreno i Cicely Tyson oraz dyrygent Seiji Ozawa. Początkowo planowano, że dołączy do nich zespół The Eagles, jednak ze względu na operację wokalisty Glenna Freya, udział zespołu przełożono na 2016 rok.

Jak Wam się podoba występ Arethy Franklin?

Więcej: