Aretha Franklin pracuje nad filmem o swoim życiu

Aretha Franklin pracuje nad filmem o swoim życiu ons.pl

Wokalistka chciałaby stworzyć kinową autobiografię. Pomysł na tego typu produkcję zrodził się 5 lat temu. Kiedy odbędzie się premiera filmu?

Aretha Franklin przyznała, że jest gotowa na to, żeby powstał film o jej życiu i twórczości. Ogłosiła to w czasie swojej ostatniej imprezy urodzinowej. Artystka skończyła 74. lata pod koniec marca, ale świętowanie postanowiła przełożyć na kwiecień. Wokalistka nad swoją kinową autobiografią będzie pracować wraz ze Scottem Bernsteinem, który wyprodukował film „Straight Outta Compton” o hiphopowej grupie N.W.A.

"

Zgodziliśmy się co do wszystkich kluczowych kwestii. Pozostało już niewiele rzeczy, które musimy wynegocjować. Otrzymałam zgodę na kontrolowanie wszystkich spraw pod względem kreatywnym, a na tym zależało mi najbardziej - powiedziała piosenkarka. "

Negocjacje w sprawie produkcji filmu trwały od 2011 roku. Początkowo Aretha Franklin chciała, żeby zagrała ją Halle Berry. Obecnie pod uwagę brana jest aktorka Jennifer Hudson znana z takich produkcji jak: „Dreamgirls”, „Głupi, głupszy, najgłupszy”, „Skrzydlate cienie”, „Seks w wielkim mieście” czy „Rodzinne święta”. Artystka na koncie ma Oscara oraz Złotego Globa. Jest także piosenkarką. W 2008 roku zdobyła nagrodę Grammy za swój debiutancki album „Jennifer Hudson”.

Nie wiadomo jeszcze, jaki tytuł będzie nosiła autobiografia ani kiedy dokładnie trafi na ekrany kin.

Aretha Franklin osiągnęła sukces w latach 60. W 1967 roku wydała płytę „I Never Loved a Man the Way I Love You”. W tym samym roku ukazał się singiel „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”. Z kolei na płycie „Aretha Now” z 1968 roku wokalistka zamieściła cover utworu „I Say a Little Prayer”, który w oryginale zaśpiewała Dionne Warwick. Równie dużym przebojem stała się piosenka „Respect”. Jako pierwszy zaśpiewał ją w 1965 roku Otis Redding, jednak dużo większą popularność zdobyła wersja Arethy Franklin nagrana dwa lata później. Artystka otrzymała za nią dwie nagrody Grammy w 1968 roku w kategoriach „Najlepsze Nagranie Rhythm & Bluesowe” i „Najlepsze Wystąpienie Rhythm & Bluesowe Wokalistki”. 

Wokalistka wciąż koncertuje i odnosi sukcesy. W grudniu 2015 roku wzięła udział w specjalnym koncercie poświęconym amerykańskiej kompozytorce Carole King, a jej śpiew doprowadził do łez samego Baracka Obamę

Więcej: