Aretha Franklin odwołuje koncerty z powodu zdrowia

Aretha Franklin odwołuje koncerty z powodu zdrowia ons.pl

Królowa muzyki soul odwołała kilka nadchodzących koncertów. „Zgodnie z zaleceniami lekarzy, muszę przełożyć kilka występów w najbliższym czasie” – ogłosiła.

Odwołanych zostało co najmniej pięć koncertów zaplanowanych na nadchodzące tygodnie, aż do końca września, w tym najbliższy, który odbyć się ma 26 sierpnia. Artystka nie zdradziła dokładnie, z czego wynikają zalecenia lekarzy, jednak prawdopodobnie po prostu chodzi o to, by odpoczęła. Za pół roku, 25 marca 2017 roku, Aretha Franklin skończy 75 lat. Wiadomo, że artystom w tym wieku - ku niezadowoleniu fanów - jest coraz trudniej wieść estradowe życie. A Franklin ostatnio  z różnych powodów niestety odwołuje swoje koncerty coraz częściej. W 2016 to już kolejne jej odwołane występy – kilka z nich nie odbyło się wiosną. Z kolei jesienią 2015 także odwołała zaplanowane wydarzenia, bo nie była gotowa na daleką podróż.

Niezależnie od tego, dla „królowej soulu” nie jest to już pierwszy raz, kiedy odwołuje swoje występy z powodów zdrowotnych. W sierpniu 2015 przełożyła koncerty, bo była wyczerpana fizycznie. Nie jest to jednak zaskoczeniem – nie tylko ze względu na swój wiek, ale i trudne życie. Jak wiadomo, jej historia nie należy do najłatwiejszych. Mając 13 lat Franklin urodziła pierwszego syna. W wieku 25 lat była już matką trójki dzieci z agresywnym mężem, lękami, zaburzeniami odżywiania i nałogami. Teraz, oprócz tego, cierpi na raka. Życie jej nie rozpieszczało. Mimo to udało jej się zyskać wielką sławę i miano legendy w świecie muzyki.

W jej dyskografii jest blisko 40 studyjnych albumów, kilkadziesiąt krążków kompilacyjnych, wiele singli czy materiałów zrealizowanych wspólnie z rożnymi gwiazdami sceny muzycznej. Przypominamy jeden z takich utworów: "Sisters Are Doin' It for Themselves" wydany z Eurythmics w 1985 roku.

Miejmy nadzieję, że piosenkarka szybko wróci do formy.

Więcej: