„All I Want for Christmas Is You” największym świątecznym hitem w Spotify

„All I Want for Christmas Is You” największym świątecznym hitem w Spotify ons.pl

Bez tego typu przebojów nie wyobrażamy sobie Świąt. Ale które z nich są najpopularniejsze? W tym roku serwis Spotify podbiła Mariah Carey.

Najchętniej słuchaną piosenką w przedświątecznym tygodniu (18-24 grudnia 2015 roku) w serwisie streamingowym Spotify był utwór „All I Want for Christmas Is You”. Internauci słuchali go aż 13,5 miliona razy. Na 2. miejscu zestawienia znalazła się kompozycja „It's Beginning to Look a Lot Like Christmas” w wykonaniu Michaela Bublé. Jego przebój odtworzono 8,6 miliona razy rzadziej. Tuż za nim uplasował się utwór „Last Christmas” zespołu Wham! (8,36 miliona). 

Inaczej przedstawiały się wyniki naszej internetowej sondy na „Świąteczny przebój wszech czasów”. W głosowaniu Słuchaczy Radia ZET Gold zwyciężyła piosenka „Last Christmas” grupy Wham!, a „All I Want for Christmas Is You” znalazła się na 2. miejscu. Z kolei na pozycji 3. uplasował się Bryan Adams z utworem „Christmas Time”.

Piosenka „All I Want for Christmas Is You” powstała w 1994 roku. Utwór skomponowali Mariah Carey i Walter Afanasieff. Był to pierwszy singiel promujący świąteczną płytę wokalistki pt. „Merry Christmas”. Jest to kompozycja o miłości, w której wokalistka deklaruje, że nie potrzebuje żadnych świątecznych prezentów poza ukochanym mężczyzną. Magazyn „Rolling Stone” umieścił ten singiel na 4. miejscu listy „Najlepszych rock and rollowych świątecznych piosenek”. 

Do utworu powstały dwa teledyski. Pierwszy z nich nakręcono w 1993 roku. W klipie wokalistka przygotowuje się do Świąt oraz bawi się na śniegu. Druga wersja video jest czarno-biała. Zobaczcie ten teledysk.

11 kwietnia 2016 roku Mariah Carey po raz pierwszy w karierze wystąpi w Polsce. Artystka zaśpiewa w Tauron Arenie w Krakowie. Koncert odbędzie się w tamach trasy „Sweet Sweet Fantasy”.

Dużą popularnością w serwisie Spotify cieszą się też piosenki Beatlesów, które trafiły tam 24 grudnia 2015 roku. Najpopularniejszym utworem na świecie jest „Come Together”. Tuż za nim znalazły się single „Let It Be” i „Hey Jude”.

A jaki jest Wasz świąteczny numer 1?

Więcej: