Aerosmith zaprzecza: Nie szukamy nowego wokalisty

Aerosmith zaprzecza: Nie szukamy nowego wokalisty ons.pl

Od jakiegoś czasu pojawiały się informacje o tym, że zespół Aerosmith rozważa zatrudnienie nowego wokalisty. Grupa zdementowała te doniesienia za pośrednictwem Twittera.

Gitarzysta zespołu Aerosmith - Brad Whitford - udzielił wywiadu portalowi Metal Rules. Stwierdził w nim, że już w 2009 roku członkowie grupy zastanawiali się, czy nie zatrudnić nowego wokalisty. Wszystko przez to, że nie dogadywali się ze Stevenem Tylerem. Po tym jak na początku maja muzyk ogłosił, że latem 2016 roku wyruszy w solową trasę koncertową, zespół poczuł się „opuszczony”. 

"

Rozważaliśmy to już kilkakrotnie, ale nigdy się to nie stało. Jeśli chodzi o potencjalnych wokalistów, to może być to każdy: od Mylesa Kennedy’ego po Axla. Jest wielu kandydatów. To byłoby całkiem zabawne - powiedział. "

Media i fani grupy szybko podchwycili temat i stwierdzili, że tak, jak to było w przypadku AC/DC i odejścia Briana Johnsona, tak i teraz w słynnej kapeli może pojawić się nowy lider. Niektórzy spekulowali nawet, że i tym razem na pomoc przyjdzie Axl Rose z Guns N’ Roses.

Grupa postanowiła szybko wyjaśnić sprawę i zamieściła oświadczenie na Twitterze.

"

Nie ma absolutnie żadnej prawdy w krążących ostatnio opowieściach, że Aerosmith szuka nowego wokalisty. Każda plotka o tym, że chcemy zatrudnić kogoś nowego, jest zupełnie nieprawdziwa. Cała nasza piątka dopiero co rozmawiała przez telefon o tym, jak wspaniale będzie wyruszyć w trasę koncertową po Ameryce Południowej i Meksyku. Trasa trwa od 29 września do 27 października - napisali muzycy. "

W kwietniu 2016 roku Joe Perry ujawnił w wywiadzie z magazynem „Rolling Stone”, że grupa rozważa organizację pożegnalnej trasy koncertowej. W podobnym tonie wypowiadał się Tyler.

"

Pożegnalna trasa to coś, o czym rozmawialiśmy intensywnie od około pięciu lat. To temat, który pojawia się w zespole przy różnych okazjach. Ale na ten moment nasza piątka nie usiadła jeszcze i nie zdecydowała, że pora to zrobić. Myślę, że słowo „rozważamy” jest tutaj najodpowiedniejsze. Trasa pożegnalna nie jest jeszcze potwierdzona - podkreślił Perry.  "

Tymczasem Steven Tyler wyruszy w solową trasę „Out on a Limb Tour”. Koncerty rozpoczną się 2 lipca 2016 roku w Las Vegas.

Trasa koncertowa Stevena Tylera

2.07 – Las Vegas 

5.07 – Los Angeles

8.07 – Seattle

10.07 – Vancouver

14.07 – San Francisco

20.07 – Phoenix

23.07 – Denver

26.07 – Austin

29.07 – Houston

1.08 – Dallas

13.08 – Chicago

17.08 – Nashville

23.08 – Waszyngton

29.08 – Clearwater

1.09 – Atlanta

4.09 – Boston

7.09 – Filadelfia

10.09 – Providence

13.09 – Toronto

Myślicie, że to koniec Aerosmith?

Więcej: