ABBA po 30 latach znowu razem

ABBA po 30 latach znowu razem CHARLES KNIGHT/Rex Features/EAST NEWS

Członkowie zespołu ABBA spotkali się z okazji 50. rocznicy powstania grupy. Jak przebiegła uroczystość?

Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstand, Björn Ulvaeus oraz Benny Andersson w niedzielę 5 czerwca wzięli udział w prywatnej uroczystości w hotelu w Sztokholmie. Zespół ABBA w ten sposób uczcił 50-lecie pierwszego spotkania Ulvaeusa i Anderssona. W czasie imprezy Fältskog i Lyngstad zaśpiewały piosenkę „Me and I”, a następnie utwór „The Way Old Friends Do”. Na koniec na scenie dołączyli do nich Björn i Benny. Ta improwizacja była pierwszym występem grupy od 1986 roku. Wtedy to po raz ostatni wszyscy członkowie zespołu wspólnie koncertowali.

W internecie nie pojawiło się żadne nagranie z tego wydarzenia. Możemy jedynie odnaleźć zdjęcia w mediach społecznościowych.

Na imprezie w Berns Salonger pojawiło się wielu szwedzkich celebrytów, aktorów oraz muzyków. Wśród nich byli m.in. Peter Jöback, Lasse Berghagen, Björn Skifs, Pernilla Wahlgren, Lena Philipsson, Kristina Lugn, Jerry Williams, Niklas Strömstedt, Helen Sjöholm, Tommy Körberg czy Thomas i Marie Ledin.

"

To było niesamowite. Wiele emocji. To była podroż przez historię. Zwłaszcza Benny’ego i Björna. To było bardzo nostalgiczne - przyznała Lyngstad w rozmowie z portalem „Expressen”.  "

Równie entuzjastycznie wypowiadał się o imprezie Benny Anderson.

"

To była wspaniała noc - powiedział. "

Z okazji 50-lecia grupy fani opublikowali specjalne podziękowania dla zespołu na oficjalnym profilu ABBY na Facebooku.

"

Björn i Benny, dziękujemy za waszą muzykę. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach powstanie jeszcze więcej wspaniałej muzyki. Przesyłamy pozdrowienia od fanów z całego świata! "

Po raz ostatni ABBA pojawiła się razem w styczniu 2016 roku na otwarciu restauracji Mamma Mia! The Party inspirowanej twórczością grupy. Muzycy podobno nie chcieli pozować razem na czerwonym dywanie, ale ostatecznie zaprezentowali się na scenie. Andersson od razu zapowiedział jednak, że nie oznacza to wznowienia działalności przez zespół.

Chcielibyście powrotu ABBY na scenę?

Więcej: