66. rocznica urodzin Bobby’ego Farrella z Boney M.

66. rocznica urodzin Bobby’ego Farrella z Boney M. Wikimedia Commons

6 października 1949 roku na Arubie urodził się Bobby Farrell. Dziś obchodziłby 66. urodziny. Z tej okazji przypominamy kilka ciekawostek o jego życiu. 

Bobby Farrell, a właściwie Roberto Alfonso Farrel, był piosenkarzem i tancerzem, znanym głównie z występów z zespołem Boney M. Wraz z grupą wylansował wiele przebojów, które królowały na dyskotekach w latach 70. 

Młodość 

Farrell mieszkał na Arubie do ukończenia 15. roku życia. Wtedy postanowił zostać marynarzem i przez 2 lata pływał na morzu. Kolejnym celem jego podróży była Norwegia. Nie spędził tam jednak wiele czasu i wkrótce przeniósł się do Holandii. Pracował tam jako DJ, a następnie przeprowadził się do Niemiec.

Współpraca z Boney M.

Producent Frank Farian wypatrzył Farrella w jednym z niemieckich klubów. Zaproponował mu, żeby został członkiem nowo powstałej grupy Boney M. Skład zespołu oprócz niego tworzyli: Liz Mitchell, Marcia Barrett i Maizie Williams. Jak później ujawniono, Farrell praktycznie nie śpiewał żadnej piosenki, a w studiu nagraniowym zastępował go Farian. 

Największe przeboje Boney M.

W latach 70. Boney M. był jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie. Grupa wylansowała wiele hitów, które królowały na listach przebojów. Wśród najbardziej znanych są: „Daddy Cool”

„Rivers Of Babilon”

„Sunny”

„Rasputin”.

Kariera solowa

W 1981 roku Farrell opuścił Boney M. i rozpoczął karierę solową. Wraz ze swoim zespołem występował jako Bobby Farrell's Boney M. Jego niezwykłe koncerty sprawiły, że otrzymał tytuł „króla disco”. 

"

Chciałbym, żeby moja muzyka sprawiała, że ludzie czują się dobrze i żeby tworzyła cudowne wspomnienia. Energia w moich piosenkach nie ma granic. Chcę, żeby fani dobrze się bawili i czuli moją miłość do muzyki, która ujawnia się w utworach.  "

Śmierć

W 2010 roku muzyk wyruszył w kolejną trasę koncertową i planował wydanie nowej płyty w 2011 roku.

"

Lubię dobrze wyglądać na scenie i chcę przekazać słuchaczom całą moją energię. Wciąż zakładam moje świecące kostiumy i dziewczęta, które występują razem ze mną też wyglądają cudownie.  "

Jego występy zostały nagle przerwane. Farrell zmarł 29 grudnia 2010 roku po koncercie w Petersburgu. Przyczyną śmierci była choroba serca, na którą cierpiał od 10 lat.

Więcej: