60. urodziny Janusza Panasewicza z zespołu Lady Pank

60. urodziny Janusza Panasewicza z zespołu Lady Pank ons.pl

Wokalista przyszedł na świat 18 stycznia 1956 roku w Lipsku. Popularność przyniosły mu występy z zespołem Lady Pank. Z okazji 60. urodzin artysty, wybieramy największy przebój tej popularnej grupy.

Janusz Panasewicz uczęszczał do liceum muzycznego. Już wtedy brał udział w licznych konkursach, m.in. w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W okresie służby wojskowej występował z zespołem Desant. W 1982 roku za sprawą Andrzeja Mogielnickiego dołączył do grupy Lady Pank. Jest autorem tekstów wielu przebojów tej słynnej kapeli. Napisał m.in.: „Młode orły”, „Znowu pada deszcz” czy „Na granicy”. Które piosenki Lady Pank lubicie najbardziej?

Największy przebój Lady Pank to:

Fabryka małp

Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu grupy pt. „Lady Pank”. Autorem tekstu tej piosenki jest Andrzej Mogielnicki, a muzykę skomponował Jan Borysewicz.

Kryzysowa narzeczona

Kolejny utwór z pierwszego albumu Lady Pank wydanego w 1983 roku. W tym przypadku słowa również napisał Andrzej Mogielnicki, a muzykę - Jan Borysewicz.

Mała Lady Punk

Był to pierwszy singiel Lady Pank stworzony w 1981 roku. Piosenka została zarejestrowana w czasie sesji nagraniowej płyty „Układy” Izabeli Trojanowskiej.

Marchewkowe pole

Piosenka z płyty „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, na której znalazła się ścieżka dźwiękowa do bajki o tym samym tytule. Krążek ukazał się w 1986 roku. Dwa lata później powstał też drugi album pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc cz. 2”.

Mniej niż zero

Drugi singiel z debiutanckiego albumu Lady Pank. Muzykę skomponował Jan Borysewicz, a tekst piosenki napisał Andrzej Mogielnicki. 

Na co komu dziś

Piosenka znalazła się na płycie „Mała wojna – akustycznie”, która ukazała się w 1995 roku. Autorem tekstu jest Bogdan Olewicz, a muzyki - Jan Borysewicz.

Tacy sami

To utwór tytułowy z albumu, który ukazał się w 1988 roku. Była to pierwsza płyta pop rockowa Lady Pank. Słowa piosenki napisał Jacek Skubikowski, a muzykę - Jan Borysewicz.

Tańcz głupia tańcz

Kompozycja powstała w 1982 roku. Tekst napisał Andrzej Mogielnicki, a muzykę ponownie Jan Borysewicz.

Zamki na piasku

To kolejny utwór z debiutanckiego albumu Lady Pank. W tym przypadku słowa również napisał Andrzej Mogielnicki, a muzykę - Jan Borysewicz.

Zawsze tam, gdzie Ty

Piosenka pochodzi z płyty o tym samym tytule. Album ukazał się w 1990 roku. Słowa utworu napisał Jacek Skubikowski, a muzykę - Jan Borysewicz.

Zostawcie Titanica

Utwór pochodzi z albumu „Tacy sami”, który ukazał się w 1988 roku. Tekst tej kompozycji napisał Grzegorz Ciechowski, a muzykę - Jan Borysewicz.

A może wolicie jakąś inną kompozycję Lady Pank?

Więcej: