55 lat temu Ringo Starr zadebiutował w The Beatles

55 lat temu Ringo Starr zadebiutował w The Beatles ons.pl

18 sierpnia 1962 roku Ringo Starr dołączył do zespołu The Beatles. Obok Johna Lennona, Georga Harrisona i Paula McCartneya zagrał koncert w Porcie Sunlight.

16 sierpnia 1962 roku ówczesny manager The Beatles - Brian Epstein - zwolnił z roli perkusisty Pete’a Besta. Grupa rozpoczęła poszukiwania nowego członka składu. Już dwa dni po tym wydarzeniu Epstein skontaktował się z Ringo Starrem i zaprosił go do współpracy. – Mam dla ciebie złe wieści. Chłopcy z The Beatles chcą, abyś z nimi grał – miał powiedzieć manager Beatlesów do Ringo Starra. 18 sierpnia 1962 roku brytyjska grupa - już z Ringo Starrem na perkusji - zagrała koncert w angielskim Porcie Sunlight kilka kilometrów od Liverpoolu.

Perkusista na stałe zapisał się w historii muzyki. Ringo Starr jest autorem wielu tekstów. Często występował również na wokalu śpiewając m.in.: „Help from My Friends” czy „Yellow Submarine”.

Po rozpadzie zespołu w 1970 roku, Ringo Starr zajął się karierą solową. Już we wrześniu ukaże się jego kolejna płyta „Give More Love”

Więcej: