40 lat temu The Police zagrał pierwszy koncert na żywo

40 lat temu The Police zagrał pierwszy koncert na żywo ons.pl

18 sierpnia 1977 roku zespół po raz pierwszy w swoim najbardziej znanym składzie - Sting, Stewart Copeland i Andy Summers - zagrał koncert na żywo w angielskim klubie Rebbeca w Birmingham.

Andy Summers w autobiografii „One Train Later: A Memoir” tak opisuje ten koncert: 

"

Wychodzimy na scenę w małym, ciemnym klubie i bardzo szybko lecimy przez cały nasz set i kończymy w jakieś 20 minut. Mieliśmy grać przez godzinę. Patrzę na Stinga i Stewarta z niedowierzaniem. Zagraliśmy 15 piosenek w 20 minut, jakbyśmy szli na nowy rekord prędkości. "

Grupa The Police została założona przez Stewarta Copelanda w 1977 roku, niedługo potem dołączyli do niego Sitng i Henry Padovani. Po zawirowaniach w składzie zespołu ostatecznie grupę stworzyli Sting (wokal, gitara basowa), Stewart Copeland (perkusja) i Andy Summers (gitara).

W sumie zespół nagrał 5 studyjnych albumów. Znalazły się na nich takie przeboje jak „Roxanne”, „Can’t Stand Losing You”, „Don’t Stand So Close To Me” i „Every Breath You Take”. Zespół rozpadł się w połowie lat 80., jednak reaktywował się na roczną trasę koncertową w 2007 roku.

Więcej: