30 lat temu utwór „The Power Of Love” podbił brytyjską listę przebojów

30 lat temu utwór „The Power Of Love” podbił brytyjską listę przebojów GERARD/REPORTER/EAST NEWS

12 października 1985 roku Jennifer Rush z piosenką „The Power Of Love” znalazła się na 1. miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się 5 tygodni.

Piosenka „The Power Of Love” została napisana przez Jennifer Rush. Znalazła się na jej debiutanckim albumie, który ukazał się w marcu 1984 roku. Utwór od razu stał się olbrzymim hitem. Był to najlepiej sprzedający się singiel roku w Wielkiej Brytanii. Rush królowała na listach przebojów w Australii, Austrii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii i Hiszpanii. 

Wersja Laury Branigan

Sukces Jennifer Rush sprawił, że wielu artystów nagrywało swoje wersje „The Power Of Love”. Wśród nich była Laura Branigan, która wydała utwór na płycie „Touch” w 1987 roku. Singiel wyprodukował David Kershenbaum. Cover dotarł do 26. miejsca listy „Hot 100” magazynu „Billboard”.

Wersja Celine Dion

Jedną z najbardziej znanych wersji tej piosenki nagrała również Celine Dion. Piosenka znalazła się na 3. anglojęzycznym albumie wokalistki zatytułowanym „The Colour of My Love”. Był to pierwszy utwór w wykonaniu Kanadyjki, który dotarł do 1. miejsca amerykańskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utrzymał się 4 tygodnie. Był w pierwszej dziesiątce hitów w Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Szwecji i Nowej Zelandii. Celine Dion otrzymała za ten utwór nominację do nagrody Grammy, American Music Award i Billboard Music Awards. 

Którą wersję piosenki lubicie najbardziej?

Więcej: