1989: „Too Many Broken Hearts” przebojem w Wielkiej Brytanii

1989: „Too Many Broken Hearts” przebojem w Wielkiej Brytanii ons.pl

11 marca 1989 roku na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów trafiła piosenka Jasona Donovana „Too Many Broken Hearts”. Na szczycie zestawienia utwór spędził dwa tygodnie.

Piosenkę „Too Many Broken Hearts” napisali i wyprodukowali Mike Stock, Matt Aitken i Pete Waterman. Utwór trafił na debiutancki album australijskiego wokalisty Jasona Donovana pt. „Ten Good Reasons”, który ukazał się w 1989 roku. Singiel można znaleźć także na krążku „Greatest Hits” wydanym w 1991 roku. Teledysk do tej kompozycji został nakręcony w Beechworth w Australii. Zobaczcie to wideo.

Utwór trafił na 1. miejsce list przebojów w Wielkiej Brytanii i Irlandii w marcu 1989 roku, czyli dwa miesiące po tym, jak na szczycie zestawienia znalazł się singiel „Especially For You” nagrany przez Donovana w duecie z Kylie Minogue. W tamtym czasie wokalistka występowała wraz Jasonem w australijskim serialu „Neighbours”. Oboje postanowili odejść z produkcji i zająć się karierą muzyczną. Wtedy właśnie zdecydowali, że nagrają duet.

"

Pracowaliśmy wtedy z Kylie i Jasonem, a że w życiu prywatnym byli parą, to publiczność oczekiwała od nich, że zaśpiewają romantyczną piosenkę w duecie. Wiedzieliśmy o tym od początku, ale pomysł wydawał się dość mdły - wspominał Pete Waterman w autobiografii „I Wish It Was Me”. 

"

Mimo wszystko singiel okazał się wielkim sukcesem. Popularnością cieszył się w wielu europejskich krajach, m.in.: Francji, Belgii, Danii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii. Dzięki temu Donovan mógł rozwijać swoją karierę. Serca publiczności podbiła także jego wersja utworu „Sealed with a Kiss”, który w oryginale wykonał zespół The Four Voices. W grudniu 1989 roku artysta wziął udział w nagraniu charytatywnej piosenki „Do They Know it's Christmas?”.

Lubicie przebój „Too Many Broken Hearts”?

Więcej: