1989: „She Drives Me Crazy” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1989: „She Drives Me Crazy” przebojem w Stanach Zjednoczonych Wikimedia Commons/Alan Light

15 kwietnia 1989 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „She Drives Me Crazy” zespołu The Fine Young Cannibals. Na szczycie zestawienia utrzymał się przez tydzień.

Piosenkę „She Drives Me Crazy” skomponowali Roland Gift i David Steele. Utwór trafił na drugi, a zarazem ostatni studyjny album brytyjskiej grupy The Fine Young Cannibals pt. „The Raw & the Cooked”. Krążek ukazał się w 1988 roku. 

Początkowo kompozycja miała nosić tytuł „She's My Baby”. Jednak ta wersja nie spodobała się członkom zespołu. Dopiero kiedy wokalista Roland Gift zaśpiewał falsetem, a tekst singla został nieco zmieniony, kapela uznała, że ma szansę na sukces. Muzycy podjęli też decyzję, że nazwa piosenki powinna brzmieć „She Drives Me Crazy”. 

Kiedy Barry Levinson usłyszał muzykę The Fine Young Cannibals, od razu poprosił grupę, żeby nagrała kilka piosenek do jego nowego filmu „Tin Men”.

"

Brzmienie The Fine Young Cannibals to rzadkość i bardzo przypomina mi charakterystyczną muzykę wczesnych lat 60. To w pewnym sensie podstawowe dźwięki, a mimo to zapewniają bogactwo w łączeniu nowoczesnych rytmów z tradycyjną muzyką soul - powiedział reżyser. "

W produkcji usłyszymy takie utowry jak „Social Security”, „Good Thing”, „Hard As It Is” czy „Tell Me What”. 

Do piosenki „She Drives Me Crazy” zostały nakręcone dwa teledyski. Jeden wyreżyserował  Philippe Decouflé, a drugi Pedro Romhanyi. To właśnie klip Pedra zdobył dużo większą popularność. Pojawiają się w nim tancerze ubrani w identyczne stroje o różnych kolorach. Widzimy w nim także osobę z telewizorem na głowie. Za to wideo grupa otrzymała kilka nominacji do nagrody MTV Video Music Awards w 1989 roku.

Utwór „She Drives Me Crazy” trafił na szczyt list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Kanadzie, Hiszpanii czy Nowej Zelandii. W Wielkiej Brytanii znalazł się na 5. pozycji. 

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: