1988: „One Moment in Time” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1988: „One Moment in Time” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

W październiku 1988 roku piosenka „One Moment in Time” trafiła na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Utwór Whitney Houston utrzymał się na szczycie zestawienia przez 2 tygodnie.

Piosenkę „One Moment in Time” skomponowali Albert Hammond i John Bettis, a za produkcję odpowiedzialny był Narada Michael Walden. Whitney Houston nagrała ten przebój w 1988 roku z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w Seulu. 

Powstanie piosenki 

Inspiracją do powstania tej piosenki był Elvis Presley. Albert Hammond wyobrażał sobie, jakby to było, gdyby to właśnie król rock and rolla wykonał go na otwarciu Igrzysk w Korei. Jest to hymn sportowców i wyraz wiary w siebie na przekór wszystkim przeciwnościom losu. Jak śpiewa Whitney:

"

Przez jedną chwilę, kiedy ścigam się z przeznaczeniem, właśnie w tym jednym momencie będę czuć się wiecznością.

"

Teledysk

W teledysku do tej piosenki nie wystąpiła Whitney Houston. W klipie widzimy fragmenty nagrań z poprzednich igrzysk olimpijskich. Video otwierają obrazy z 1924 i 1964 roku, następnie pokazane są kolejne olimpiady, a na zakończenie - znicz olimpijski z 1988 roku.

Listy przebojów

Singiel odniósł olbrzymi sukces na całym świecie. W Wielkiej Brytanii dotarł do 1. miejsca listy przebojów. Sprzedał się tam w ponad 400 tys. egzemplarzy. Piosenka podbiła też Niemcy, Austrię, Belgię, Włochy, Norwegię czy Szwecję. 

Po śmierci wokalistki w 2012 roku, magazyn „Entertainment Weekly” opublikował listę 25 najlepszych piosenek Houston i umieścił „One Moment in Time” na 14. pozycji:

"

Olimpiada w Seulu potrzebowała hymnu, a Houston podjęła wyzwanie i mu sprostała. W czasie rozdania nagród Grammy w 1989 roku zaprezentowała jedno z najlepszych wykonań tego utworu. "

Lubicie to nagranie?

Więcej: