1988: Album „New Jersey” grupy Bon Jovi najlepszy w Wielkiej Brytanii

1988: Album „New Jersey” grupy Bon Jovi najlepszy w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons

1 października 1988 roku płyta „New Jersey” zespołu Bon Jovi trafiła na 1. miejsce listy najchętniej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii. Był to pierwszy tego typu sukces tej amerykańskiej grupy.

Płyta „New Jersey” ukazała się 19 września 1988 roku. Był to 4. studyjny album zespołu Bon Jovi wyprodukowany przez Bruce’a Fairbairna. Został nagrany w Little Mountain Sound Studios w Vancouver (Kanada). Na krążku znalazło się 12 premierowych utworów. Wśród nich były takie przeboje jak: „Born to Be My Baby”, „Blood on Blood”, „Lay Your Hands on Me” czy „I'll Be There for You”.

Bon Jovi z nową płytą 

Zespół Bon Jovi nagrał tę płytę krótko po zakończeniu trasy „Slippery When Wet Tour”, ponieważ chciał udowodnić, że jest w stanie stworzyć więcej niż jeden hit. Na wspomnianych koncertach grupa promowała bowiem album „Slippery When Wet”, z którego pochodzi przebój „Livin' on a Prayer”. Początkowo wydawnictwo miało składać się z 2 CD, jednak wytwórnia podjęła inną decyzję.

Sukces albumu New Jersey

Roboczy tytuł płyty brzmiał „Sons of Beaches”, ostatecznie jednak wygrała nazwa „New Jersey”. Przez 2 tygodnie album był najlepiej sprzedającym się krążkiem w Stanach Zjednoczonych. Podobny sukces odniósł też w Wielkiej Brytanii. 

Źródło: thisdayinmusic.com/Internet

Więcej: