1987: „You Keep Me Hangin' On” przebojem w USA

1987: „You Keep Me Hangin' On” przebojem w USA Dariusz STEPIEN/EAST NEWS

6 czerwca 1987 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „You Keep Me Hangin' On” Kim Wilde. Na szczycie zestawienia spędził tydzień.

Piosenkę „You Keep Me Hangin' On” skomponowało trio Holland–Dozier–Holland. W 1966 roku utwór nagrał amerykański zespół The Supremes. Trafił on na płytę „The Supremes Sing Holland–Dozier–Holland” wydaną w styczniu 1967 roku. Słychać w nim wyraźny wpływ muzyki gospel. Singiel znalazł się na 1. miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i 8. w Wielkiej Brytanii. Magazyn „Rolling Stone” sklasyfikował tę kompozycję na 339. pozycji rankingu na „500 Największych Przebojów Wszech Czasów”. 

Rok później - w 1967 roku - cover „You Keep Me Hangin' On” nagrał amerykański zespół rockowy Vanilla Fudge. Ta wersja trafiła na 6. miejsce listy przebojów w USA. 

"

To był pomysł Marka i Timmy’ego. Zwykle spowalnialiśmy piosenki, żeby wsłuchać się w słowa. Tak było i w tym przypadku. Ten utwór miał w sobie wiele emocji - przyznał po latach perkusista grupy - Carmine Appice.

"

Posłuchajcie tej wersji przeboju The Supremes.

W 1986 roku kolejny cover „You Keep Me Hangin' On” nagrała Kim Wilde. Jej wersja bardzo różniła się od oryginału. Wokalistka zmieniła nawet odrobinę tekst piosenki. Singiel trafił na jej piąty studyjny album pt. „Another Step”. Jest to największy hit w karierze artystki. Znalazł się na szczycie listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie i Norwegii, a w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwajcarii był drugi. 

"

Wiedziałam od kompozytorów, że bardzo spodobała im się moja wersja tej piosenki. Nigdy nie kontaktowałam się natomiast z Dianą Ross. Wiem z drugiej ręki, że nie była zbyt szczęśliwa, ale autorzy utworu byli zachwyceni, a to znaczyło dla mnie dużo więcej - powiedziała wokalistka. "

Zobaczcie teledysk do tego utworu.

W 1995 roku kolejną wersję tej kompozycji zarejestrowała wokalistka country Reba McEntire. Nie zdobyła ona jednak większej popularności.

Która wersja „You Keep Me Hangin' On” podoba Wam się najbardziej?

Więcej: