1987: „Who’s That Girl” przebojem w Wielkiej Brytanii

1987: „Who’s That Girl” przebojem w Wielkiej Brytanii ons.pl

25 lipca 1987 roku na 1. miejscu brytyjskiej listy przebojów znalazła się piosenka „Who’s That Girl” Madonny. Na szczycie zestawienia spędziła tydzień.

Utwór „Who’s That Girl” napisali Madonna i Patrick Leonard. Trafił on na płytę ze ścieżką dźwiękową do filmu o tym samym tytule. W komedii główną rolę zagrała właśnie Madonna. Wcieliła się w postać Nikki Finn - dziewczyny, która została niesłusznie oskarżona i skazana na cztery lata więzienia. Produkcja okazała się klęską, ale piosenka tytułowa oraz album cieszyły się dużą popularnością.

Wokalistka poprosiła Patricka Leonarda, żeby rozbudował jej pomysł na piosenkę. Kompozycja miała oddawać charakter bohaterki, którą zagrała w filmie.

"

Madonna zadzwoniła do mnie pewnego wieczoru i powiedziała mi, że chce zaśpiewać szybki utwór. Przyjechała do mnie, a ja akurat zdążyłem nagrać kilka akordów. Zabrała taśmę i poszła do drugiego pokoju, a ja pracowałem nad tekstem. Wkrótce potem wyszła i powiedziała: Nazwiemy ją „Who's That Girl”.

"

Teledysk do tej piosenki został nakręcony w zaledwie dwa dni w Hollywood. Artystka ubrana była w chłopięcym stylu. Miała na sobie kapelusz i marynarkę - taki sposób ubierania stał się potem modny na całym świecie. Klip wyreżyserował Peter Rosenthal. Zobaczcie to wideo.

Piosenka „Who's That Girl” trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Madonna otrzymała za nią nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy Utwór z Filmu” oraz do Złotego Globa za „Najlepszą Piosenkę Oryginalną”.

Lubicie ten utwór?

Więcej: