1987: „Who’s That Girl” Madonny podbija listy przebojów

1987: „Who’s That Girl” Madonny podbija listy przebojów EAST NEWS

22 sierpnia 1987 roku singiel Madonny „Who’s That Girl” znajdował się na pierwszych miejscach list przebojów m.in. w USA i Wielkiej Brytanii.

Kawałek „Who’s That Girl” Madonny to jeden z jej największych hitów. Wydany został 30 czerwca 1987 roku jako singiel do albumu z soundtrackiem filmu o tym samym tytule. Piosenkarka zagrała w nim rolę Nikki Finn, a w ścieżce dźwiękowej obrazu znalazły się także jej utwory „Causing a Commotion” i „The Look Of Love”. Kawałek „Who’s That Girl” był szóstym numerem 1 piosenkarki w USA i jednocześnie 18 już w jej karierze wydanym singlem. Powstał do niego również teledysk, jednak nie był to już materiał promocyjny do filmu. Sam utwór przyniósł Madonnie nominację do nagrody Grammy dla najlepszego materiału filmowego oraz nominację do Złotego Globu.

Patrick Leonard, producent i autor wielu piosenek Madonny, zdradził, że utwór „Who’s That Girl” został nagrany bardzo szybko, za jednym podejściem.

"

Madonna zadzwoniła do mnie któregoś wieczoru i powiedziała, że chce jedną wolną i jedną szybszą piosenkę. Zrobiłem to w ciągu jednej nocy. Właśnie zdążyłem nagrać refren na kasetę, kiedy Madonna zabrała ją i wyszła do innego pokoju. Chwilę później wróciła i powiedziała: zatytułujemy to „Who’s That Girl”.

"

Tytuł kawałka, który wymyśliła Madonna, tak bardzo jej się podobał, że w 1987 roku ruszyła w trasę koncertową pod takim właśnie hasłem. Twierdziła, że to idealnie oddaje jej naturę. W wywiadzie dla magazynu Smash Hits powiedziała:

"

To właśnie dlatego nazwałam moją trasę koncertową w ten sposób, bo gram bardzo wiele ról i za każdym razem, kiedy zrobię klip do jakiegoś utworu, ludzie mówią: „o, właśnie taka ona jest”. A ja nie jestem jak którąkolwiek z nich. Jestem nimi wszystkimi i żadną z nich jednocześnie. "

No cóż - Madonna zmienną jest i rzeczywiście chyba trudno opisać, kim tak naprawdę jest ta kobieta.

Więcej: