1987: „Nothin's Gonna Stop Us Now” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1987: „Nothin's Gonna Stop Us Now” przebojem w Stanach Zjednoczonych Materiały promocyjne

4 kwietnia 1987 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafiła piosenka „Nothin's Gonna Stop Us Now” zespołu Starship. Na szczycie zestawienia spędziła dwa tygodnie.

Utwór w 1987 roku skomponowali Albert Hammond i Diane Warren. Piosenkę nagrali Mickey Thomas i Grace Slick z grupy Starship, natomiast produkcją zajął się Narada Michael Walden.

"

Zawsze przekopywałem się wraz z Grace przez nagrania z lat 60. Jest bardzo szczerą i otwartą kobietą. Wszyscy jesteśmy z Bay Area, więc traktujemy się jak rodzina. Właściwie grałem na perkusji, kiedy wymyśliłem ten utwór. Zadzwoniłem po Grace, a ona niesamowicie zaśpiewała najwyższe partie. Wtedy zdałem sobie sprawę, że to może być wielki przebój. A kiedy ja byłem zadowolony efektami w studiu, ona też była szczęśliwa - przyznał producent. "

Piosenka trafiła na ścieżkę dźwiękową do filmu „Manekin” (org. „Mannequin”). Była to amerykańska komedia romantyczna, która opowiada o mężczyźnie, który zakochuje się w sklepowym manekinie. Jonathan widzi w nim Emmę - prawdziwą kobietę, ale w obecności ludzi jest tylko zwykłą lalką. Reżyser produkcji - Michael Gottleib - poprosił Alberta Hammonda i Diane Warren, żeby napisali utwór do sceny ślubu. Wysłał im nawet scenariusz, żeby łatwiej im się tworzyło.

"

Od siedmiu lat mieszkałem ze swoją dziewczyną Claudią. W końcu udało mi się rozwieść i chciałem napisać piosenkę, którą mógłbym zaśpiewać na naszym weselu. Postanowiłem połączyć oba te fakty. Powiedziałem wtedy Diane: „To prawie tak, jakby powstrzymywali mnie przez siedem lat przed ślubem z tą kobietą i nie udało się im. Nie powstrzymają mnie przed tym”. Tak właśnie wymyśliłem tytuł „Nothing's Gonna Stop Us Now” („Nic nas teraz nie zatrzyma”) - wspominał Albert Hammond.  "

Teledysk do tej kompozycji nakręcono w 1986 roku. W klipie Mickey Thomas próbuje ożywić manekina, którego gra Grace Slick. Między tymi scenami pojawiają się materiały z filmu. Gościnie wystąpił też Meshach Taylor, którego można zobaczyć w produkcji „Manekin”. 

Utwór podbił brytyjską i amerykańską listę przebojów w 1987 roku. Otrzymał także nominację do Oscara w kategorii „Najlepsza Piosenka Oryginalna”. Można go znaleźć na drugim studyjnym albumie zespołu Starship pt. „No Protection”.

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: